Rządowy projekt oświaty... i odpowiedź .Nowoczesnej

Przemek Gałecki | Utworzono: 2016-11-08 20:20 | Zmodyfikowano: 2016-11-08 19:07
A|A|A

bronimyedukacji.pl - wrocławscy politycy .Nowoczesnej pokazali dziś nową stronę internetową, na której nauczyciele, rodzice czy dyrektorzy szkół mogą zaprotestować przeciw likwidacji gimnazjów. Portal ma też być platformą do informowania o próbach ideologizacji w szkołach. Magdalena Razik-Trziszka, radna .Nowoczesnej, tłumaczy, że problem to także pieniądze. We Wrocławiu jest 51 gimnazjów, w tym 11 specjalnych.

Bardzo ostrożnie licząc, dla Wrocławia będzie to 100 mln złotych. 100 mln na dostosowanie, tylko i wyłącznie, bazy pod to by zlikwidować gimnazja i połączyć je ze szkołami podstawowymi.

Zdaniem rządu i prezydenta Andrzeja Dudy reforma jest przemyślana a koszty policzone. Szczegóły nie są jednak nadal znane.

100 mln złotych. Tyle zdaniem wrocławskich radnych .Nowoczesnej będzie kosztowała stolicę regionu reforma systemu edukacji proponowana przez rząd. Chodzi o likwidację gimnazjów, a 100 mln złotych to tylko koszt na dostosowania bazy szkolnej. Dlatego politycy zaprezentowali dziś stronę internetową bronimyedukacji.pl gdzie będą zbierane protesty przeciw likwidacji gimnazjów.
Poseł .Nowoczesnej Michał Jaros

Czy są gotowi na tę rewolucję nauczyciele? Nie są gotowi. Czy są gotowe na tę rewolucję samorządy? Nie są gotowe. Czy są gotowe placówki szkolne? Nie są gotowe. Edukacja jest najważniejsza dla dzieci, dzieci też nie są na nie przygotowane.

Zdaniem rządu i prezydenta Andrzeja Dudy reforma jest przemyślana a koszty policzone. Anna Zalewska wygrała też sejmowe głosowanie o wotum nieufności dla minister edukacji.

Premier Beata Szydło zapewniała dzisiaj w Warszawie, że rząd jest przygotowany do przeprowadzenia reformy edukacji. Na dzisiejszym posiedzeniu rada ministrów przyjęła projekt ustawy Prawo Oświatowe wraz z przepisami je wprowadzającymi. Premier Beata Szydło przyznała, że reforma edukacji jest trudna, ale - jak podkreśliła - Polska jej potrzebuje. "Naszym celem jest stworzenie szkoły bezpiecznej, która przygotuje młodych Polaków do dalszego życia" - mówiła szefowa rządu.

Premier poinformowała, że projekt ustawy został skierowany do dalszych prac w Sejmie.

Jutro w sprawie reformy premier spotka się z minister edukacji, wojewodami i kuratorami. Nowe prawo zakłada, że od września przyszłego roku wróci 8-letnia szkoła podstawowa oraz 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, a szkołę zawodową zastąpi dwustopniowa szkoła branżowa.

Rząd zaprezentował też "mapę drogową" reformy:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama