Złodziej samochodu zatrzymany po pościgu

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-11-09 12:16 | Zmodyfikowano: 2016-11-09 12:16
A|A|A

Z samego rana właściciel samochodu zgłosił zgorzeleckim policjantom, że w nocy nieznany mu sprawca skradł jego pojazd. Funkcjonariusze podjęli natychmiast czynności zmierzające do ustalenia sprawcy i odnalezienia auta. W tym celu powiadomili o zdarzeniu wszystkie jednostki policji.

W tym samym czasie policjanci z Komisariatu w Chojnowie patrolując rejon miasta zauważyli pojazd, który wzbudził ich zainteresowanie. Był to samochód na niemieckich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić auto. Mężczyzna nie reagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez policjantów do zatrzymania i zaczął uciekać.

W trakcie podjętego przez funkcjonariuszy pościgu podejrzany na jednej z ulic Chojnowa porzucił samochód i kontynuował ucieczkę pieszo. Po chwili został jednak przez policjantów zatrzymany. Okazało się, że pojazd którym jechał 27 – letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego został kilka godzin wcześniej skradziony na terenie Zgorzelca, a tablice rejestracyjne jakie posiadał, dla próby zmylenia zostały przełożone z innego auta.

Oprócz tej kradzieży, funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie jeszcze inną, w trakcie której jego łupem również padł pojazd. Teraz za swoje czyny podejrzany odpowie przed sądem, gdzie grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama