Podsumowanie projektu Koalicja Miast

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-11-09 14:18 | Zmodyfikowano: 2016-11-09 14:18
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

7 miast jeden cel - wzajemne poznanie. Przez cały rok artyści z Poznania, Lublina, szczecina, Katowic, Łodzi i Gdańska przywozili do Wrocławia to co najlepsze w sztuce. "Dzięki temu mieszkańcy mogli poznać propozycje kulturalne partnerów" - mówi Dominika Kawalerowicz z biura ESK - "Za nami ponad 112 godzin rozmowy o polskiej kulturze w ramach forów ESK w miastach. Ponad 130 tysięcy osób uczestniczyło łącznie w wydarzeniach koalicji w tym roku i ponad tysiąc artystów zjechało do Wrocławia, żeby potencjał kulturowy Polski pokazywac na scenie Europejskiej Stolicy Kultury"

"To początek współpracy artystycznej" - mówi koordynator projektu Rafał Koziński -"Założone przyjaźnie będą wieloletnie. Współpraca i wymiana doświadczeń jest ogromna. Wszyscy uczą się od innych. To jest ogromne wydarzenie"

W wydarzeniach Koalicji miast wzięło udział blisko tysiąc artystów, po stronie odbiorców było prawie 130 tysięcy widzów.

Wszyscy uczestnicy projektu deklarowali, że współpraca nie kończy się na tym roku. Prezydenci miast partnerskich otrzymali dziś w prezencie rzeźby krasnala Życzliwka.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama