Polscy piłkarze zagrają z Rumunią. Kolejna szansa dla Zielińskiego?

Michał Hamburger | Utworzono: 2016-11-11 08:26 | Zmodyfikowano: 2016-11-11 08:26
A|A|A

fot. PZPN.pl

Zieliński, gracz włoskiego Napoli, jak zwykle powinien operować w środku pola. Wg wielu różnych analiz piłkarskich ekspertów można znaleźć np. taką, że pomocnik w Bukareszcie będzie operować tuż za Robertem Lewandowskim. W większości prasowych spekulacji Piotr Zieliński znajduje się w wyjściowym składzie biało-czerwonych.

M.in. jego słów można było posłuchać na przedmeczowej konferencji, która odbyła się już w stolicy Rumunii:

– Mogę zapewnić wszystkich, że drużyna jest świetnie przygotowana do tego meczu. Maksymalnie wykorzystaliśmy czas, jaki mieliśmy na zgrupowaniu. Zawodnicy prezentują się bardzo dobrze pod względem mentalnym, co jest dla mnie bardzo ważne przed tak ważnym spotkaniem. Tym bardziej w kontekście ostatnich zawirowań – powiedział szkoleniowiec reprezentacji Polski Adam Nawałka.

– Widać, że wróciliśmy na odpowiednie tory pod względem mentalnym. Na sesjach treningowych widać było, że jest koncentracja i jestem spokojny, że zawodnicy rozegrają jeden z najlepszych meczów. Ale zawsze jest tak, że boisko to zweryfikuje. Mogę zadeklarować, że zrobimy wszystko, żeby wynik zakończył się po naszej myśli.

– Rumunia to bardzo trudny przeciwnik. Bardzo cenimy ten zespół. Mają bardzo dobrego selekcjonera, który pracuje bardzo intensywnie, jeśli chodzi o organizację gry. W meczach eliminacyjnych jest duża poprawa co do tego elementu. Spodziewamy się bardzo trudnego meczu, ale przyjechaliśmy tutaj, żeby walczyć o trzy punkty. Jestem przekonany, że piłkarze zrobią wszystko, aby tak się stało. Myślę, że ten mecz będzie atrakcyjny dla kibiców i dziennikarzy.

– Ważna będzie chłodna głowa. W każdym elemencie trzeba wspiąć się na wyżyny, jeśli chce się wygrać spotkanie. Musimy tak do tego starcia podchodzić, ponieważ wszyscy jesteśmy przekonani, że Rumunia to bardzo trudny zespół, który zagra znakomite spotkanie zarówno pod względem wyszkolenia technicznego, jak i również pod względem elementów taktyki.

– Spodziewamy się tego, że drużyna Rumunii będzie miała swój pomysł na grę. Ale my będziemy starali się realizować własne założenia. Zapoznaliśmy naszych zawodników z mocniejszymi i słabszymi stronami drużyny rumuńskiej. Piłkarze otrzymali informacje co do umiejętności poszczególnych zawodników. Tak jak wcześniej powiedziałem, to my będziemy liczyć się w tym spotkaniu, jeśli chodzi o strategię gry. Znamy doskonale swoje atuty i wierzę bardzo w tę drużynę. Mimo że Rumunia jest na fali, to wierzę, że zdobędziemy trzy punkty.

Początek meczu Rumunia - Polska o 20.45 na stadionie w Bukareszcie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama