Zoo Wrocław: Afrykanie w Afrykarium, alpaki na planie serialu (ZDJĘCIA)

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-11-13 15:01 | Zmodyfikowano: 2016-11-13 15:02
A|A|A

fot. Zoo Wrocław

Kilka dni temu wrocławskie Afrykarium odwiedzili goście z Uniwersytetu Katyava Bwila w Angoli. Byli to przedstawiciele władz uczelni i stanu Benguela, którzy przybyli do Wrocławia na zaproszenie Uniwersytetu Przyrodniczego i Urzędu Marszałkowskiego.

Angolskim gościom bardzo spodobał się obiekt, a niektóre afrykańskie zwierzęta Angolczycy zobaczyli po raz pierwszy właśnie tu, w dalekim od Angoli Wrocławiu. 

Wśród zwierząt nie zakończył się jeszcze sezon transportowy. Znowu kilka zwierząt wyjechał, a kilka przybyło. I tak z liczącego 11 osobników stada barasing, wyjechała do ZOO w Krakowie para tych pięknych jeleni.Do ZOO w Miszkolcu na Węgrzech pojechała wrocławska wychowanica, młoda łania renifera.Z Touroparc we Francji przyjechały do nas dwa warany błękitne (Varanus macraei). Teraz wrocławskie zoo w kolekcji ma już 3 osobniki tego gatunku.Para alpak też odbywała wojaże, ale były one związane z występami tych zwierząt w telewizyjnym serialu "Pierwsza miłość". Sceny do tego filmu nakręcane są w podwrocławskich Wojnowicach. Przy okazji tych występów zwierzęta zarobiły na swoje zimowe wyżywienie .


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama