Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka (SŁUCHAJ OD 16)

Maciek Przestalski | Utworzono: 2016-11-16 07:47
A|A|A

Jaki jest potencjał artystyczny Dolnego Śląska? To temat drugiej edycji Silesia Art Biennale. którego rezultaty zaprezentowane zostaną na wystawie w Dolnośląskim Centrum Fotografii „Domek Romański” oraz podczas sympozjum organizowanego w Instytucie Kulturoznawstwa UWr. Chwilę po 16:00 porozmawiam o tym Piotrem Jakubem Fereńskim i Izoldą Topp-Wójtowicz.

W czwartek na Dworcu Głównym rozpoczyna się wystawa "Photography Never Dies" - symboliczna opowieść o narodzinach fotografii, jej ewolucji oraz wartościach jakie kryją się w naturze samego medium. Przed 17:00 o tej ogromnej ekspozycji, prezentowanej na Dworcu Głównym opowie kurator Krzysztof Cendrowski.

Po 17:15 tradycyjnie goście zapraszani przez biuro Wrocław 2016 ESK. Odwiedzi nas kolejny artysta na rezydencji artystycznej - Ronny Szillo - goszczony wspólnie przez A-i-R Wro i Centrum Sztuki WRO we współpracy z drezdeńskim The C. Rockefeller Center. W trakcie swojej rezydencji będzie sprawdzał, jak układa się życie w świecie postcyfrowym we Wrocławiu.

Po 18:00 Philémona Vanorlé, Joanna Stembalska i Mika Drozdowska zaproszą do BWA Studio, gdzie na wystawie "Czasem" spotka się czworo artystów działających w zupełnie innych obszarach i mediach. Ich postawę charakteryzuje jednak ogromna wrażliwość na tematy i zjawiska społeczne, jak i pewien rodzaj dystansu przyprawionego subtelnym poczuciem humoru.

A na koniec, po 19:00, galeria Miejsce Przy Miejscu i wystawa "Pakuj się" Léonie Young, o której opowiedzą artystka, oraz jednak z kuratorek cyklu rezydencji BWA Mika Drozdowska.

Słuchaj Radia Wrocław Kultura

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama