Policjanci z dziećmi o bezpieczeństwie

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-11-18 11:45 | Zmodyfikowano: 2016-11-18 11:30
A|A|A

Złotoryjscy policjanci w ostatnich dniach odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanicach - Zdroju oraz z Zespołu Szkół Szkolno - Przedszkolnego w Zagrodnie. W trakcie tych spotkań policjantka przypominała uczniom jak bezpiecznie zachowywać się zarówno w domu jak i w trakcie zabaw na podwórku.

Funkcjonariuszka ze złotoryjskiej komendy poprzez angażowanie najmłodszych do udziału w scenkach sytuacyjnych tłumaczyła jak się zachować, by być bezpiecznym. Dzieci, nawet te najmłodsze, wykazały się logicznym myśleniem i nie dały zwieść się obietnicom słodyczy, zabawek czy gier, które oferowała im obca osoba. Zdecydowana większość odmawiała przyjęcia słodkości, wiedząc tym samym jak postąpić w przypadku kontaktu z nieznajomym.

Ponadto w trakcie spotkania policjantka wykorzystała filmiki edukacyjne skierowane do najmłodszych. Następnie dzieci omówiły morały z przedstawionych im bajek.

Podsumowując funkcjonariuszka wyjaśniła uczestnikom, jakie zagrożenia płyną z nieodpowiedniego korzystania z internetu. Mówiła także o cyberprzemocy oraz potrzebie zachowania ostrożności przy nawiązywaniu nowych znajomości w sieci.

Niespodzianką dla dzieci była obecność komisarza Lwa - maskotki dolnośląskiej Policji, z którym na koniec spotkania zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Edukacja z zakresu prewencji kryminalnej od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na kształtowanie się prawidłowych nawyków związanych z dbaniem o bezpieczeństwo własne jak i innych osób. Z tego względu, tak ważne jest abyśmy my dorośli tłumaczyli dzieciom za każdym razem, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia naszego zdrowia a nawet życia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama