Superliga: Mecze Zagłębia i Chrobrego do jednej bramki

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-11-20 21:33

Dla Zagłębia było to długo wyczekiwane (od 2. kolejki) przełamanie i zarazem dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie. "Miedziowi" o wynik mogli drżeć tylko przez kwadrans. Wtedy prowadzili zaledwie 6:4. "Zaledwie" bo do przerwy było już 16:9.

Szczypiorniści z Elbląga próbowali gonić wynik, ale świetnie interweniował bramkarz lubinian Patryk Małecki, który został wybrany na najlepszego zawodnika spotkania. Po drugiej stronie parkietu bardzo dobrze grał Arkadiusz Moryto, który rzucił 6 bramek, a Zagłębie podwyższyło swoją przewagę do 10 bramek.

MKS Zagłębie Lubin – Meble Wójcik Elbląg 29:19 (16:9)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Przysiek , Kużdeba 4, Szymyślik 5, Mrozowicz 1, Czuwara 5, Wolski, Gudz , Bartczak 1, Pietruszko, Pawlaczyk, Dżono 4, Moryto 6.

Meble: Dudek, Ram, Fiodor – Malczewski, Dorsz 1, Janiszewski 5, Szopa, Nowakowski 1, Olszewski 1, Piotr Adamczak 2, Kupiec 2, Żółtak 1, Moryń 5, Tórz 1.

Emocji nie było także w drugim spotkaniu z udziałem dolnośląskiej drużyny. Chrobry Głogów już do przerwy przegrywał 6:19 i po przerwie nie był w stanie zniwelować strat. Z 11 trafień różnicy zrobiła się 17-bramkowa przepaść.

Orlen Wisła Płock - Chrobry Głogów 37:20 (19:6)

Orlen Wisła: Wichary, Morawski, Daszek 7, Wiśniewski 2, Ghionea 7, Mihić 1, Rocha 4, Piechowski 2, Gębala M., Duarte 5, Gębala T. 4, Ivić 2, Tarabochia, Pusica, Toledo 2, Żytnikow 1.

Chrobry: Stachera, Kapela - Pawłowski 2, Świtała, Krzysztofik 2, Sadowski 2, Sićko 4, Babicz 1, Gujski, Tylutki 2, Sobut 3, Biegaj 1, Kubała 1, Rydz 2.