LM: 78 minut Piotra Zielińskiego i tylko remis Napoli z Dynamem Kijów

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-11-24 07:00

Zwycięstwa Napoli i Benficy sprawiłyby, że znalibyśmy już drużyny, które wiosną nadal będą grać w Lidze Mistrzów. Nic takiego się jednak nie wydarzyło.

Wicemistrzowie Włoch zaledwie zremisowali z Dynamem Kijów 0:0. Zespół Piotra Zielińskiego oddał w tym meczu aż 17 strzałów na bramkę rywali, z czego pięć celnych, ale Artur Rudko nie dał się pokonać. Jego vis-à-vis Pepe Reina mógł natomiast spać spokojnie, bo żadna z sześciu prób ukraińskiej drużyny nie leciała w światło bramki.

Piotr Zieliński strzelaniem się nie zajmował, miał za to 31 podań, które posyłał z dokładnością 87%. Celniej zagrywali tylko skrzydłowi Jose Callejon i Lorenzo Insigne. Portal whoscored.com ocenił Polaka na 6.64 w skali 1-10, co było ósmą notą w jego zespole. Bohaterem meczu (8.4) został natomiast obrońca Dynamo - Yevhen Khacheridi.

Więcej emocji niż w Neapolu było w środę w Stambule. Beskitas przegrywając z Benficą Lizbona już 0:3 był w stanie doprowadzić do remisu i uratować punkt.

Te wyniki sprawiają, że ostatnia kolejka w grupie B zapowiada się pasjonująco. Napoli i Benfica mają po 8 punktów, Besiktas 7. W najlepszej sytuacji jest niespodziewanie właśnie turecki zespół. Ekipa ze Stambułu musi jedynie wygrać na wyjeździe z Dynamem Kijów i na pewno zajmie jedno z dwóch premiowanych awansem miejsc. Napoli pojedzie z kolei do Lizbony i w bezpośrednim meczu z Benficą rozstrzygnie swoją przyszłość w Lidze Mistrzów.

Poza Piotrem Zielińskim w środę grał jeszcze dwóch innych Polaków. Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie sensacyjnie przegrał na wyjeździe z FK Rostów 2:3. Z kolei Paris-Saint Germain zremisował w Londynie z Arsenalem 2:2. We francuskiej drużynie do 67 minuty grał Grzegorz Krychowiak, który tuż przed przerwą spowodował rzut karny, po którym padł gol dla gospodarzy.