Chcą reaktywować linię kolejową z Wrocławia do Sobótki

Przemek Gałecki | Utworzono: 2016-12-01 12:01 | Zmodyfikowano: 2016-12-01 12:01
A|A|A

fot. Grzegorz W. Tężycki/Creatice Commons

Linia kolejowa Wrocław-Trzebnica po rewitalizacji. Prace obejmowały remont 5 kilometrowego odcinka trasy oraz modernizację 3 peronów. A to nie koniec dobrych wiadomości dla dolnośląskich kolei.

W urzędzie marszałkowskim zapadła decyzja o rewitalizacji linii kolejowej Z Wrocławia do Sobótki i dalej do Świdnicy, która stanie się częścią kolei aglomeracyjnej - w samym Wrocławia najprawdopodobniej powstaną nowe przystanki przy ul. Zwycięskiej oraz przy Bardzkiej.

Tory do Świdnicy wyremontują za 100 mln zł Polskie Linie Kolejowe. Dodajmy, że na trasie Wrocław-Sobótka kursują obecnie (i to bardzo rzadko) składy towarowe:

Wyremontowany zostanie także kolejny 21-kilometrowy fragment Dolinę Bystrzycy aż do Jedliny Zdroju. Linia nie jest zelektryfikowana - mają tam kursować spalinowe szynobusy. Na początek 16 kursów na dobę na odcinku z Wrocławia do Kobierzyc.

Cały remont potrwa do 2021 roku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Komentarz został usunięty
2017-11-16 11:18:29
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Smutny autobus
2017-05-24 16:23:34
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -2
Tylko po co? Teraz wszyscy maja auta, a od stacji do rynku jest bardzo daleko. Chyba, ze wprowadza autobus rynek Sobótka - stacja kolejowa.
~Swojak
2016-12-19 22:21:47
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tak mają reaktywować tę linię ale dopiero w 2026
~mieszkaniec
2016-12-07 20:35:57
z adresu IP: (146.185.xxx.xxx)
Ocena: 8
Obiecanki-cacanki. A fakty są takie, że obecne władze województwa więcej linii kolejowych zlikwidowały niż reaktywowały. Właśnie zawieszono wszystkie pociągi na linii kolejowej z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego. Zamiast zadbać o istniejącą infrastrukturę mamią Dolnoślązaków reaktywacjami w które wierzą już tylko najbardziej naiwni. Typowa strategia partacza Dutkiewicza. Należy jak najszybciej pozbyć się władz województwa i Kolei Dolnośląskich zanim całkowicie zniszczą kolej na Dolnym Śląsku!
~xxx
2016-12-05 11:56:27
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 1
A co z reaktywacją połączeń Legnica - Lubin - Rudna - Głogów? Ostatnimi laty temat pojawia się cyklicznie (ostatni raz bodajże w ub. roku), ale kompletnie nic nie wynika z deklaracji!
~Komentarz został usunięty
2016-12-03 03:13:08
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -1
Komentarz został usunięty
~i można
2016-12-02 16:49:24
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 8
Poprosimy o remont linii z Jeleniej Góry do Lwówka zamiast jej zamknięcie. Widać tylko Wrocław się liczy ....
~xdcam
2016-12-02 10:29:13
z adresu IP: (82.160.xxx.xxx)
Ocena: -8
W roku 2000 decyzje o zawieszeniu ruchu do Sobótki ktos podjął. Czy ta osoba bedzie za to odpowiadac ? Bo teraz przez tą głupią decyzje trzeba wydac 100 mln zł. Kto ma za to płacić?
~pat
2016-12-02 07:54:36
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: -4
Pamiętam te tłumy, które kiedyś wysiadały na stacji Sobótka z dziećmi i maszerowały na Ślężę , a to dlatego, że wielu podobnie jak obecnie nie było stać na dalsze eskapady, a jaka frajda dla dzieci coś o tym wiem.Wszystkiego nie da się przeliczyć na złotówki...
~mieszkaniec
2016-12-01 23:01:44
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 10
Linia kolejowa Wrocław - Świdnica za 100mln zł ! ktoś tam nie trzeźwo myśli. Wywalą tyle kasy a za rok linie zamkną bo będzie nie rentowna !!! Tak się właśnie u nas wywala pieniądze w błoto!
~tymon
2016-12-01 19:45:06
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -4
W końcu coś zrobią
~Pelikan
2016-12-01 13:16:19
z adresu IP: (37.7.xxx.xxx)
Ocena: 3
Tak, tak. W 2021 r. coś może powstanie, sami nie wiedzą nawet jakie przystanki będą, ale już do mediów polecieli.