Piłkarze KGHM Zagłębia zremisowali w Szczecinie z Pogonią

Robert Skrzyński | Utworzono: 2016-12-09 20:11 | Zmodyfikowano: 2016-12-09 20:19

W pierwszym składzie Zagłębia pojawili się piłkarze, którzy dobrze spisali się w meczu z Bruk-Betem, czyli Filip Jagiełło i Adam Buksa. W miejsce pauzującego za kartki Łukasza Janoszki pojawił się dosyć niespodziewanie Jan Vlasko.

Pierwsza groźnie zaatakowała Pogoń. W 6. minucie Takefumi Akahoshi zagrał w pole karne, ale do piłki nie zdążył Adam Gyurcso. Chwilę później groźnie z dystansu uderzał Rafał Murawski, ale minimalnie się pomylił.

Zagłębie odpowiedziało w 18. minucie. Z rzutu wolnego uderzał Jakub Tosik, ale strzelił obok bramki.

W 26. minucie mogło być 1:0 dla Pogoni, ale po dośrodkowaniu Cornela Rupy w piłkę nie trafił Adam Frączczak.

Więcej ciekawych okazji w pierwszej połowie nie było. Pogoń starała się atakować, Zagłębie koncentrowało się głównie na obronie. Żadnej z drużyn nie udało się oddać choćby jednego strzału w światło bramki.

Początek drugiej połowy nie przyniósł zmiany obrazu gry. W 54. minucie w niezłej sytuacji w polu karnym Pogoni znalazł się Adam Buksa, ale jego strzał został zablokowany. Chwilę później indywidualną akcję przeprowadził Jan Vlasko, ale pogubił się w momencie oddawania strzału.

Wreszcie w 62. minucie po fatalnym błędzie bramkarza Jakuba Słowika piłkę do siatki Pogoni skierował Adam Buksa. Dwie minuty później było już 1:1. Po akcji gospodarzy i dośrodkowaniu Rupy wyrównał Frączczak.

W 77. minucie Pogoń mogła objąć prowadzenie, ale po strzale Kamila Drygasa dobrze interweniował Martin Polacek. Minutę później dobrze z dystansu uderzał Jarosław Jach, ale Słowik wybił piłkę ponad poprzeczkę. Po rzucie rożnym w świetnej sytuacji znalazł się Martin Nespor, ale uderzył wysoko ponad poprzeczką.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. KGHM Zagłębie wywalczyło w Szczecinie cenny punkt.

Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)

Gole: Adam Frączczak 64 - Adam Buksa 62

Pogoń: Słowik - Rupa, Rudol, Fojut, Nunes - Akahoshi (65' Matynia), Murawski (82' Kort), Matras, Drygas, Gyurcso (74' Zwoliński) - Frączczak.

KGHM Zagłębie Lubin: Polacek - Todorovski, Guldan, Jach, Tosik - Janus, Piątek, Kubicki, Jagiełło (76' Rakowski), Vlasko (82' Woźniak) - Buksa (74' Nespor).