Toni Erdmann triumfuje na Europejskich Nagrodach Filmowych

Jan Pelczar | Utworzono: 2016-12-11 11:22 | Zmodyfikowano: 2016-12-11 11:22
A|A|A

„Toni Erdmann” był faworytem jeszcze przed galą. Niemiecki kandydat do Oscara jest w tym roku ulubieńcem publiczności i krytyków tegorocznych festiwali – od Cannes po Nowe Horyzonty. Komediodramat o ojcu-żartownisiu i córce, która pracuje w międzynarodowej korporacji, zdobył nagrody: dla najlepszego filmu, za reżyserię, scenariusz i role aktorskie. Marena Ade, laureatka trzech z wymienionych nagród, odbierając statuetkę za najlepszą reżyserię powiedziała:

 -Dziękuję bardzo, jestem zaszczycona. Dziękuję Akademii, chcę podziękować całej ekipie, z którą pracowałam nad filmem. Niby każdy to mówi, ale ja naprawdę dziękuję, z głębi serca.

Pięć nominacji zamienionych na pięć statuetek – Toni Erdmann zdominował rozdanie Europejskich Nagród Filmowych we Wrocławiu. Niemiecki komediodramat zdobył nagrody za najlepszy film, role aktorskie, scenariusz i reżyserię. Autorka „Toniego Erdmanna” Marena Ade odebrała w sumie trzy statuetki:

Najlepszy film 2016 roku – Toni Erdmann.

-Dziękuję bardzo ponownie. Kocham to, kompletnie mi się to nie nudzi. Wydaje się, że film ma się coraz lepiej i lepiej. A teraz trochę statystyk: to pierwszy film wyreżyserowany przez kobietę, który wygrywa tę nagrodę. A mamy rok 2016...

 REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama