Śląsk przegrał u siebie z Arką Gdynia 0:2

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-12-18 17:26 | Zmodyfikowano: 2016-12-18 17:26

90'+3' Więcej emocji w tym meczu nie było. Śląsk w bardzo słabym stylu żegna się z rundą jesienną. W spotkaniu 20. kolejki Ekstraklasy WKS przegrał u siebie z Arką 0:2.

88' Engels sprytnie minął Sochę, ale potem bardzo niecelnie dośrodkował.

85' Kolejna zmiana w drużynie z Gdyni. Wojowskiego zmienia Błąd.

81' Wolny dla Arki. Zawodnik gości strzela w mur, a piłka wylatuje na rzut rożny.

79' Zmiana w Arce: Szwoch za Hofbauera.

72' Żółta kartka dla Pawelca. Obrońca gospodarzy faulował da Silvę w strefie środkowej.

67' Pierwsza zmiana w Śląsku. Bence Mervo wchodzi za Alvarinho.

61' Arka zdobyła dziś dwa gole po stałych fragmentach. Pod tym względem nikt nie gra lepiej w lidze. Ekipa z Gdynii łącznie strzeliła w tym sezonie 24 bramki i aż 16 z nich to wykorzystane rzuty wolne, rożne i karne.

60' Stało się. 2:0 dla Arki. Błąd Pawełka, który choć przytomnie wyszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego, to źle piąstkował piłkę. Futbolówka spadła pod nogi będącego w polu karnym Marcjanika. Zawodnik Arki przelobował wszystkich piłkarzy i piłka wpadła do siatki. Na linii próbował ją wybić jeszcze Biliński, ale nie dał rady.

59' Mogło być 2:0. Hofbauer uderzył z dystansu, ale wydawało się, że nie jest to groźny strzał. Pawełek odbił piłkę na ziemi, jedną ręką i ta przeleciała tuż przy słupku. Rzut rożny dla Arki.

57' Gol dla Arki! Rzut wolny z prawej strony. Dośrodkowanie Hofbauera, głową w polu karnym to zagranie przedłużył da Silva, a na piątym metrze Pawełka uprzedził Siemaszko i głową zdobył swoją czwartą bramkę w sezonie.

53' Morioka efektownym wślizgiem odebrał piłkę na własnej połowie i kiedy wydawało się, że to początek kontry, to akcja Śląska mocno zwolniła. Zmarnowana okazja gospodarzy.

51' Wrzutka Dankowskiego z rzutu wolnego, ale tylko aut dla Śląska. Chwilę później wrocławianie tracą piłkę.

47' Jeszcze szybki rzut oka na statystyki z pierwszej połowy:

46' Nie minęła nawet minuta i groźny strzał Kakoko, ale broni Pawełek. Za chwilę rzut rożny dla Arki ale bez zagrożenia?

46' Zaczynamy drugą część meczu.

45' Tomasz Kwiatkowski kończy pierwszą połowę. Śląsk - Arka 0:0

45' Morioka, Morioka, Morioka. Japończyk schodził z prawej strony pola karnego do środka, minął dwóch zawodników ustawiając sobie piłkę na lewej noce, strzelił... ale trafił prosto w Marcjanika.

42' Kokosza miał sporo miejsca na 30 metrze i zdecydował się na strzał. Pomysł dobry, wykonanie takie sobie. Jałocha interweniował bez problemu.

40' Z rzutu wolnego z 30 metrów uderzał Hofbauer, ale Pawełek mógł spać spokojnie.

34' Na trybunach zrobiło się spokojniej. Na murawie w ostatnich minutach niewiele się działo.

27' Rzut rożny dla Arki, Pawełek nie złapał piłki, ale skórę bramkarzowi Śląska uratowali jego obrońcy wybijając futbolówkę.

24' Dośrodkowanie z rzutu wolnego, główka Łukasiewicza i dobra interwencja Pawełka.

23' Dwa solidne kordony policji oddzielają fanów Arki od kibiców Śląska.

18' Poprzeczka! Naciska Arka, dośrodkowuje Hofbauer, a Siemaszko tyłem głowy uderzył piłkę, która trafiła w poprzeczkę.

15' Na trybunach kibice przypominają, że to nie jest mecz przyjaźni. Policja oddziela sektor gości od reszty stadionu. Kilkunastu fanów Śląska przerzuca się z Arkowcami na wyzwiska, ale oby pozostało tylko na słownej rywalizacji.

13' Najlepsza jak do tej pory okazja. Szybko pograli goście, piłka trafiła do Siemaszki w polu karnym, ale piłka po jego strzale odbiła się od jednego z obrońców Śląska i przeleciała nad bramką Pawełka.

11' Lepszy fragment Arki. Celnego strzału ciągle jednak brak. Yannick Kakoko próbował sprzed pola karnego, ale ponad bramką.

6' Kokoszka odebrał piłkę na 30 metrze od bramki rywalki. Futbolówka od razu powędrowała pod nogi Alvarinho. Portugalczyk strzelił mocno z dystansu, ale Jałocha sparował uderzenie na rzut rożny. Po stałym fragmencie bez większego zagrożenia.

5' Arka ma mocne początki, ale Śląsk nie daje się gościom rozpędzić. Już w pierwszych sekundach Dankowski zagrał w pole karne do Morioki, a Japończyk trafił w boczną siatkę. Od tego czasu do upływu 300 sekund meczu tylko jedna bramkarska interwencja - Jałocha pewnie złapał dośrodkowanie z lewej strony.

1' Sędzia Tomasz Kwiatkowski rozpoczyna spotkanie