Wszystko o Sylwesterze Wrocławskim

Filip Marczyński, materiały prasowe | Utworzono: 2016-12-31 13:00 | Zmodyfikowano: 2016-12-31 13:00
A|A|A

Gwiazdą wielkiego koncertu będzie Szanowny Pan Sylwester Wrocławski. To pseudonim, pod którym kryją się znakomici artyści związani z Wrocławiem. Muzycy będą występować naprzemiennie na obu scenach. 

Scena na Placu Gołębim to MÓZG Sylwestra Wrocławskiego. Wystąpią na niej: Frühstück, MILOOPA, Teatr Muzyczny Capitol i L.U.C z orkiestrą Rebel Babel. Na scenie od strony Placu Solnego, czyli w SERCU Sylwestra Wrocławskiego, zagrają: Blade Loki, Mikromusic, Alicja Janosz i Goście, Mesajah oraz Girls on Fire. Cały program zakończy Wielki Koncert Gongów, czyli największy w Polsce koncert kilkudziesięciu olbrzymich gongów tybetańskich. 

Zamknięty z czterech stron plac stworzy przestrzeń, w której publiczność będzie otoczona obrazami. Tłem każdej ze scen będą wielkie ekrany projekcyjne, a ściany kamienic posłużą VJ-om do wyświetlania wizualizacji i teledysków tworzących obrazy na żywo.

M.in. słynną piosenkę grupy Queen "We are the champions" wykona raper i performer LUC wraz z orkiestrą Rebel Babel:

"Rebel Babel jest to ogromny projekt, który ma w sobie wielką siłę brzmienia. Więc ta kompozycja wykonana przez dziesiątki muzyków z orkiestry myślę, że będzie miała ogromne brzmienie. Będzie to fajnym akcentem, który chcemy zadedykować Wrocławiowi. Jako Europejska Stolica Kultury był on w tym roku Championem."

Na wrocławskim rynku zagrają m.in. Maciej Balcar, Mesajah, Mikromusic i Natalia Lubrano z grupą Miloopa:

"Ja się cieszę, że ten Sylwester będzie wrocławski. Wydaje mi się, że mamy tu tak fajnych artystów we Wrocławiu i możemy tu tak rozgrzać atmosferę, że nie potrzebujemy tutaj wielkich nazwisk. Tutaj jest wszystko na żywo. Na pewno Miloopa nie zagra z playbacku. Myśmy nigdy niczego takiego nie zrobili. Jest to ogromna frajda."

Oto pełna lista coverów, które zabrzmią 31 grudnia we Wrocławiu:

  • MAANAM Cykady na Cykladach
  • MICHAEL JACKSON Billie Jean
  • Mikromusic Takiego chłopaka
  • Frank Sinatra Fly me to the moon
  • AMY WINEHOUSE Rehab
  • ABBA Dancing Queen
  • WHAM Wake me up before I go-go!
  • QUEEN We are the champions
  • MARK RONSON FT. BRUNO MARS Uptown Funk, JUSTIN TIMBERLAKE Can't stop the feeling!

Informacje praktyczne
Wejście na Rynek od godziny 18:30, impreza startuje o 19:00

Teren sylwestra
Sylwester Wrocławski odbędzie się na placu Gołębim, w obrębie dwóch scen, jednej ustawionej
w stronę południową i drugiej ustawioną w stronę północną. Strefa dla publiczności pomiędzy scenami będzie ogrodzona. Do dyspozycji będą cztery wejścia.
Ponadto dostępny będzie telebim przy pomniku Aleksandra Fredry na Rynku oraz w strefie gastronomicznej na Placu Solnym (organizator nie przewiduje sprzedaży alkoholu).
Toalety umiejscowione będą w Przejściu Garncarskim oraz na Placu Solnym, a punkt medyczny dla uczestników imprezy będzie znajdował się w Sukiennicach, skąd ulicą Kurzy Targ biegnie ścieżka życia.

Wizualizacje
Sylwester Wrocławski rozegra się nie tylko na dwóch scenach ale także na elewacjach kamienic pomiędzy nimi. Budynki na wrocławskim Rynku zamienią się w ekrany, gdzie publiczność będzie mogła podziwiać unikalne wizualizacje.

Wejście dla osób niepełnosprawnych
Wydzielona strefa dla osób niepełnosprawnych znajdzie się przy obu scenach, tuż przy zachodniej pierzei kamienic Rynku.

Komunikacja
W czasie Sylwestra Wrocławskiego obowiązują przepisy ruchu drogowego takie same jak na co dzień. Nie będzie również specjalnego parkingu w centrum.
31 grudnia wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursować według sobotnich rozkładów jazdy. Zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach:
243 (Petrusewicza - Pilczyce) o godzinie 1:15,
253 (Petrusewicza - Leśnica) o godzinie 0:45 i 1:45,
253 (Petrusewicza - Bartoszowice) o godzinie 1:50,
255 (Petrusewicza - Gaj-pętla) o godzinie 0:45 i 1:15,
255 (Petrusewicza - Sępolno) o godzinie 1:15.

Regulamin wejścia
Na teren imprezy może wejść każdy, nie ma ograniczeń wiekowych. Zabrania się wnoszenia: butelek, napojów alkoholowych, przedmiotów ostrych i niebezpiecznych (np. noży), kominiarek, materiałów pirotechnicznych itd.

Wrocław nie strzela
Nowy Rok przywitamy w imponujący sposób, ale bez pokazów pirotechnicznych. Aby nie uprzykrzać tej nocy zwierzętom – Wrocław nie strzela. Urzędnicy zachęcają także wszystkich mieszkańców do zrezygnowania z sztucznych ogni.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama