Wrocław: Od 7 stycznia nie pojedziesz Ołtaszyńską

| Utworzono: 2017-01-01 08:31 | Zmodyfikowano: 2017-01-01 08:31
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław

Droga między Stajenną a Wojszycką będzie całkowicie nieprzejezdna, a ruch zostanie poprowadzony objazdami - Zwycięską, Karkonoską i Wyścigową. Zmiany w organizacji ruchu pojawią się w nocy z 6 na 7 stycznia. Przebudowa potrwa do około połowy kwietnia - mówi Elwira Nowak z Wydziału Inżynierii Miejskiej. 

- Zostanie wymieniona nawierzchnia z głośnej kostki mocno zniszczonej na asfalt. Wszystkie skrzyżowania na ul. Ołtaszyńskiej będą wyniesione. Na skrzyżowaniu z ul. Wojszycką powstanie mini rondo. I cały ten odcinek będzie objęty strefą ruchu spowolnionego z prędkością do 30 km/h - dodaje Nowak:

To nie koniec drogowych remontów w tej części miasta. Przebudowane zostaną także ulice Parafialna, Pawia, Pszczelarska i Maczka. W przyszłym roku na Zwycięskiej powstanie też tymczasowa pętla autobusowa. Docelowo właśnie tam ma dojeżdżać nowa linia tramwajowa, która połączy Partynice i Ołtaszyn z pętlą Park Południowy. - Tramwaj pojedzie pod nasypem kolejowym, po wschodniej stronie osiedla przy ul. Agrestowej i Wojszyckiej, a następnie na teren dawnej jednostki wojskowej, gdzie, zgodnie z planem miejscowym, będzie pętla autobusowo-tramwajowa i parking dla samochodów - mówi Zbigniew Komar z Departamentu Infrastruktury i Gospodarki.

Jednak nowe torowisko będzie gotowe najprawdopodobniej dopiero w 2021 roku. Wcześniej - bo już w przyszłym roku - do tymczasowej pętli autobusowej dojadą autobusy. Której linii? O tym zadecydują mieszkańcy w konsultacjach społecznych. - Te ruszą na początku roku- tłumaczy Adam Więcek z wydziału transportu.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama