Przedszkolaki uczą się o znakach drogowych, grając w planszówkę

Martyna Czerwińska | Utworzono: 2016-12-30 19:06 | Zmodyfikowano: 2016-12-30 19:06
A|A|A

O bezpieczeństwie na drodze z przedszkolakami rozmawiają też dolnośląscy policjanci

Wrocławskie przedszkolaki będą się uczyć jak bezpiecznie dotrzeć do domu. Wszystkie zainteresowane publiczne placówki otrzymają za darmo "Grę w znaki". Plansza odwzorowuje drogę dziecka z przedszkola do domu. Podczas pełnej przygód trasy maluch uczy się podstawowych zasad poruszania się jako pieszy lub pasażer komunikacji miejskiej. Jednocześnie poznaje znaki i reguły panujące na drodze. Przedszkole nr 90 ma pierwsze lekcje przez zabawę za sobą. Kolejne placówki ustawiają się w kolejce. Dzieci z ochotą chwalą się nabytą wiedzą:

Wg pomysłodawców edukacja dotycząca zasad ruchu drogowego rozpoczyna się zbyt późno. Zwykle dopiero przy okazji wyrabiania karty rowerowej, lub prawa jazdy. A przecież drogę do żłobka i przedszkola pokonują codziennie już od najmłodszych lat. - Gra ma ich nauczyć jak dotrzeć do celu bezpiecznie, ale też, np. jak zachować się podczas jazdy tramwajem - mówi Olga Płaza, przedstawicielka Pro Biznes Idea:

Dziś edukować będzie także Radio Wrocław. Nasze drogowe serwisy będziemy nadawać z ronda przy Żmigrodzkiej we Wrocławiu przypominając o odblaskach, światłach i kamizelkach. Mamy do rozdania sporo gadżetów. Akcja startuje o 15 i potrwa do 18!

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama