Trwają przygotowania do wrocławskiego sylwestra (ZDJĘCIA)

Justyna Kościelna | Utworzono: 2016-12-31 09:00 | Zmodyfikowano: 2016-12-31 09:00
A|A|A

zdjęcia: Andrzej Owczarek

Sześciogodzinna impreza rozpocznie się o 19, a na widzów czekać będą dwie sceny. - Chcemy utrzymać tempo - jedna scena kończy, druga może zacząć. Dwie sceny to też pretekst, by stworzyć na rynku klub artystyczny. Zrobimy wszystko, by szanowny pan sylwester wrocławski - gość specjalny wieczoru - otoczył naszych widzów z każdej ze stron- mówił na naszej antenie Konrad Imiela, reżyser koncertu. 

W tym roku położyliśmy nacisk nie tylko na wrażenia muzyczne, ale oprawę graficzną - dodaje Michał Pryszczewski kierownik produkcji. -Będziemy rzucali maping na fasady ratusza i dużo wizualizacji będzie się działo na pierzei Rynku. Ponadto każda ze scen ma trzy duże telebimy - wyjaśnia Pryszczewski.

Co w programie? Jedna scena reprezentować będzie mózg - tam zagrają zespoły przemyślane, wykreowane. Na drugiej scenie, scenie serce - wszystkie te, które tworzą właśnie z potrzeby serca, na przykład Blade Loki. Można by banalnie stwierdzić, że każdy znajdzie coś dla siebie, ale tak właśnie będzie. Dla miłośników łagodnych ballad popowych mamy Mikromusic, dla miłośników klasycznego swingu - Rat Pack z Teatru Capitol, dla miłośników reggae - Mesajah, dla punk rockowców - Blade Loki - mówi Imiela. 

Z głośników polecą hity wybrane przez Was - w internetowym plebiscycie na stronie radiowroclaw.pl zdecydowaliście, jakie piosenki muszą znaleźć się w repertuarze.

Oto pełna lista coverów, które zabrzmią 31 grudnia we Wrocławiu:

MAANAM Cykady na Cykladach
MICHAEL JACKSON Billie Jean
Mikromusic Takiego chłopaka
Frank Sinatra Fly me to the moon
AMY WINEHOUSE Rehab
ABBA Dancing Queen
WHAM Wake me up before I go-go!
QUEEN We are the champions
MARK RONSON FT. BRUNO MARS Uptown Funk, JUSTIN TIMBERLAKE Can't stop the feeling!

Informacje praktyczne
Wejście na Rynek od godziny 18:30, impreza startuje o 19:00

Teren sylwestra
Sylwester Wrocławski odbędzie się na placu Gołębim, w obrębie dwóch scen, jednej ustawionej
w stronę południową i drugiej ustawioną w stronę północną. Strefa dla publiczności pomiędzy scenami będzie ogrodzona. Do dyspozycji będą cztery wejścia.
Ponadto dostępny będzie telebim przy pomniku Aleksandra Fredry na Rynku oraz w strefie gastronomicznej na Placu Solnym (organizator nie przewiduje sprzedaży alkoholu).
Toalety umiejscowione będą w Przejściu Garncarskim oraz na Placu Solnym, a punkt medyczny dla uczestników imprezy będzie znajdował się w Sukiennicach, skąd ulicą Kurzy Targ biegnie ścieżka życia.

Wejście dla osób niepełnosprawnych
Wydzielona strefa dla osób niepełnosprawnych znajdzie się przy obu scenach, tuż przy zachodniej pierzei kamienic Rynku.

Komunikacja
W czasie Sylwestra Wrocławskiego obowiązują przepisy ruchu drogowego takie same jak na co dzień. Nie będzie również specjalnego parkingu w centrum.
31 grudnia wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursować według sobotnich rozkładów jazdy. Zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach:
243 (Petrusewicza - Pilczyce) o godzinie 1:15,
253 (Petrusewicza - Leśnica) o godzinie 0:45 i 1:45,
253 (Petrusewicza - Bartoszowice) o godzinie 1:50,
255 (Petrusewicza - Gaj-pętla) o godzinie 0:45 i 1:15,
255 (Petrusewicza - Sępolno) o godzinie 1:15.

Regulamin wejścia
Na teren imprezy może wejść każdy, nie ma ograniczeń wiekowych. Zabrania się wnoszenia: butelek, napojów alkoholowych, przedmiotów ostrych i niebezpiecznych (np. noży), kominiarek, materiałów pirotechnicznych itd.

Wrocław nie strzela
Nowy Rok przywitamy w imponujący sposób, ale bez pokazów pirotechnicznych. Aby nie uprzykrzać tej nocy zwierzętom – Wrocław nie strzela. Urzędnicy zachęcają także wszystkich mieszkańców do zrezygnowania z sztucznych ogni.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama