Policja przygotowana na wrocławskiego sylwestra

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-12-31 16:23 | Zmodyfikowano: 2016-12-31 16:24
A|A|A

fot. archiwum.prw.pl

Dodatkowe siły policyjne będą dbać o bezpieczeństwo podczas zabawy sylwestrowej we wrocławskim Rynku. Doświadczenia policji europejskiej oraz niedawny zamach w Berlinie sprawiają, że również dolnośląscy mundurowi postawieni są w stan gotowości. Do stolicy regionu sprowadzono kilkuset dodatkowych funkcjonariuszy, mówi Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej:

"Dodatkowych policjantów będzie kilkuset. To nie tylko działania prewencyjne, ale i operacyjne. Skupiamy się, żeby takie informacje związane z ewentualnymi zagrożeniami wcześniej analizować - każdy nawet najmniejszy sygnał."

Mundurowi współpracują nawet z policją niemiecką, dodaje Wojciech Jabłoński:

"Jeśli chodzi o sam ten zamach, który miał miejsce w Berlinie to jesteśmy też w stałym kontakcie z policjami, które do nas przesyłają różnego rodzaju informacje. Z uwagi na to co się stało, nasza, ale także społeczeństwa, czujność jest dużo wyższa."

Dla potrzeb organizacji imprezy sylwestrowej w Rynku, w dniach 31 grudnia i 1 stycznia ograniczony zostanie ruch na następujących ulicach sąsiadujących z miejscem wydarzenia:

  • ul. Gepperta – zakaz wjazdu od strony Kazimierza Wielkiego i zakaz ruchu od strony pl. Solnego (nie dotyczy organizatora, dostawy towarów i obsługi posesji)
  • ul. Kurzy Targ – zakaz wjazdu od strony Szewskiej.

Ograniczenia obowiązują do godz. 5.00 w dniu 1 stycznia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama