Finał Muzycznej Bitwy na bis! (SŁUCHAJ)

Ewa Zając | Utworzono: 2017-01-01 16:31 | Zmodyfikowano: 2017-01-01 16:31
A|A|A

Finał 11. edycji Muzycznej Bitwy Radia Wrocław; fot. Andrzej Owczarek

Z nowym rokiem Muzyczna Bitwa Radia Wrocław - największy na Dolnym Śląsku konkurs dla młodych zespołów - nabiera rozpędu. Już można zgłaszać się do nowej edycji. A dziś o godz. 20 zapraszamy na retransmisję ostatniego finałowego koncertu, który odbył się 15 czerwca w Sali Koncertowej Radia Wrocław.

Zgłoszenia grup napływają od grudnia, wśród zespołów, które postanowiły w tym roku spróbować swych sił w muzycznej rywalizacji jest wrocławska formacja Chillove. - Lubimy konkursowy zastrzyk adrenaliny, poza tym sądzimy, że bitwa to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów na Dolnym Śląsku - mówią muzycy:Ostatnią edycję bitwy wygrała wrocławska formacja Mescalero, która otrzymała główną nagrodę - 10 tys. złotych. - Zainwestowaliśmy te pieniądze, nagraliśmy epkę z czterema wspaniałymi utworamii  teledysk -  mówi Piotr Stankiewicz gitarzysta grupy:

- To był dla nas czas wielkich zmian, wszystko zaczęło się szybciej toczyć. Gramy coraz więcej koncertów, coraz więcej osób nas rozpoznaje - dodaje wokalistka Małgorzata Szkoda:

Muzyczna Bitwa to akcja, która jednoczy młodych muzyków na całym Dolnym Śląsku - zachęca do wzięcia udziału w naszym konkursie szef programowy naszej stacji Dariusz Litera: - Wiemy, że laureaci Muzycznej Bitwy nagrywają swoje płyty. O tych premierach zawsze mówimy na antenie Radia Wrocław, więc warto pomyśleć, czy nasze piosenki, nasz talent nie mógłby zostać odkryty właśnie dzięki plebiscytowi, jakim jest Muzyczna Bitwa Radia Wrocław.

Nasz konkurs po raz pierwszy odbył się w 2006 roku, do dzisiaj wzięło w nim udział prawie tysiąc grup i wykonawców. A jak wspominają bitwę zwycięzcy X edycji - formacja So Fresh?

"Muzyczna Bitwa to była bardzo dobra organizacja. Miało to rozmach. Wykonawcy i gitarzyści - macie swoje kapele? Naprawdę bardzo gorąco polecamy Wam ten konkurs. Jest o co walczyć (...)"

Na zgłoszenia - utwór w formacie mp3 i krótką informację o zespole - czekamy pod adresem:

bitwa@radiowroclaw,pl

Więcej informacji i regulamin konkursu na stronie muzycznabitwa.radiowroclaw.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama