Policyjne podsumowanie sylwestrowo – noworocznego weekendu

z materiałów policji | Utworzono: 2017-01-02 16:15 | Zmodyfikowano: 2017-01-02 16:15

Okres sylwestrowo - noworoczny, to dla mieszkańców czas zabaw i świętowania związany z pożegnaniem starego i powitaniem nowego roku. Dla policjantów czuwających nad bezpieczeństwem, to jednak czas bardzo intensywnej pracy.

W ciągu trzech minionych dni dolnośląscy funkcjonariusze przeprowadzili na terenie województwa 3900 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 155 osób. W ich ręce wpadło też 66 poszukiwanych, z czego 4 to osoby nieletnie.

Bezpiecznie przebiegły różnego rodzaju imprezy sylwestrowe. Zarówno na terenie województwa, jak i podczas koncertu we Wrocławiu nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń.

Od piątku do niedzieli na dolnośląskich drogach odnotowano 18 wypadków, w których obrażeń doznało 20 osób. Niestety jeden z nich okazał się tragiczny w skutkach. 31 grudnia 2016 r. przed północą w Jeleniej Górze, kierujący samochodem marki Jeep Grand Cheerokie wjechał na chodnik śmiertelnie potrącając dwie młode dziewczyny w wieku 14 i 16 lat. Zatrzymany mężczyzna siedzący za kierownicą okazał się pijany. Badanie wykazało u niego blisko 2 promile.

Mimo wielokrotnych apeli okazało się, że byli też inni, którzy po alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów. Policjanci zatrzymali łącznie 49 nietrzeźwych kierowców.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.