Zmiany w systemie wywozu śmieci we Wrocławiu

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2017-01-03 12:38 | Zmodyfikowano: 2017-01-03 12:38
Zmiany w systemie wywozu śmieci we Wrocławiu - fot. ekosystem
fot. ekosystem

Nowe zasady odbioru śmieci we Wrocławiu już od dziś. Najważniejsza zmiana dotyczy odbioru szkła. Do tej pory trzeba było wyrzucać je do dwóch pojemników przeznaczonych odpowiednio na szkło bezbarwne oraz na kolorowe. Od nowego roku we Wrocławiu nie trzeba już więcej butelek ani słoików segregować w ten sposób. Ponadto pojemniki na szkło mają od teraz znajdować się koło domu lub przy wiatach śmietnikowych, mówi Anna Bytońska z miejskiej spółki Ekosystem:

- Nie zawsze mieszkańcom łatwo było wynosić śmieci szklane, które są dosyć ciężkie, do ogólnodostępnych pojemników. Taki pojemnik postawiony przy domu lub worek na pewno ułatwią im segregację. Do pojemników na szkło wyrzucamy odpady opakowaniowe. Nie wyrzucamy szyb okiennych, szkła okularowego, bo mają inny skład - tłumaczy Anna Bytońska.

Kolejna ważna zmiana dotyczy zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Do tej pory mieszkańcy domów jednorodzinnych mogli oddać je raz na pół roku, teraz będą mogli to zrobić co trzy miesiące. Mieszkańcy dużych osiedli czy bloków z kolei, od stycznia będą mieli okazję pozbyć się dużych odpadów raz na miesiąc.

- Ponadto zmienia się częstotliwość wywozu odpadów wielkogabarytowych - mówi Anna Bytońska z magistratu:

- Będą kontenery dostarczane mieszkańcom raz na dwa miesiące przy domkach jednorodzinnych i raz na miesiąc w zabudowie wielorodzinnej. Kontenery podstawiamy zawsze w porozumieniu z radami osiedla, zarządcami lub spółdzielcami, którzy najlepiej wiedzą w jakim terminie i w jakim miejscu można podstawić kontener, tak jak mieszkańcom najbardziej odpowiada - tłumaczy Bytońska.

Zmieniają się również zasady wywozu odpadów zielonych, które pochodzą np. z przydomowych ogrodów. Do tej pory były one odbierane raz na dwa tygodnie z pominięciem stycznia i lutego. Od teraz będzie to raz w tygodniu przez cały rok.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.