Mniejsze środki w Budżecie Obywatelskim Wałbrzycha

Bartosz Szarafin | Utworzono: 2017-01-03 09:10 | Zmodyfikowano: 2017-01-03 09:10
Mniejsze środki w Budżecie Obywatelskim Wałbrzycha - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

W tym roku do dyspozycji wałbrzyszan będą 4 mln złotych. To o milion mniej niż dotychczas, lecz to nie jedyna zmiana. W poprzednich edycjach 2 mln miasto przeznaczało na projekty ogólnomiejskie, co skutkowało zgłaszaniem naprawdę poważnych inwestycji. Jedną z nich był zrealizowany remont hospicjum.

Tegoroczna edycja, która właśnie się rozpoczyna, będzie uszczuplona o 1mln zł, przy czym zaledwie 500 tysięcy miasto przeznaczy na projekty ogólnomiejskie. Skąd taka zmiana? Zapytaliśmy Romana Szełemeja - prezydenta miasta:

Zrealizowanie projektu dwumilionowego, który ma tylko ogólne ramy w momencie składania wniosku, w jakimś relatywnie krótkim czasie po prostu jest niemożliwe. Nauczyliśmy się tego po rozbudowie hospicjum, po niezrealizowanym projekcie toru samochodowego - mówi Szełemej.

Choć większość projektów z ubiegłych lat została zrealizowana, to są takie o których niechętnie się mówi. Dwa lata temu zwyciężył projekt budowy toru do doskonalenia techniki jazdy. Do dziś nie został zrealizowany:

Prezydent Wałbrzycha dodaje, że jedyną szansą na realizację projektu jest zmiana jego lokalizacji. Na tę proponowaną dotychczas, nie udało się uzyskać decyzji środowiskowej.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.