Radio Wrocław Kultura: Ściana Dźwięku

Jerzy Węgrzyn | Utworzono: 2017-01-03 15:10 | Zmodyfikowano: 2017-01-03 15:10

Zacznijmy od tego, czego nie posłuchamy. Na pewno nie będzie więc muzyki z tegorocznych płyt, bo po prostu nie ma jeszcze tegorocznych płyt. Ostatnie dzieło The Rolling Stones pojawiło się w sklepach raptem miesiąc temu, a już mówimy o nim jako o albumie zeszłorocznym.

Płyta „Blue & Lonesome” okazała się komercyjnym sukcesem, znalazła już ponad milion nabywców na całym świecie. Skoro więc klasyczny blues w wykonaniu Jaggera i spółki tak się spodobał to pozwolimy sobie wrócić do pewnego dość niezwykłego koncertu jaki odbył się pod koniec listopada 1981 roku w niewielkim chicagowskim klubie Checkerboard Lounge.

Niby gwiazdą wieczoru był Muddy Waters, ale gdy wykonywał utwór „Baby Please Don’t Go” do lokalu weszło paru jeszcze słynniejszych muzyków zespołu, który swą nazwę „pożyczył” kiedyś z innej jego piosenki. Mick Jagger, Keith Richards, Ron Wood nie zdążyli się nawet dobrze rozsiąść, a już zostali zaproszeni na scenę, na której spędzili resztę wieczoru.

W towarzystwie nie tylko Watersa zresztą, bo dołączały kolejne bluesowe legendy m.in. Buddy Guy i Junior Wells. Stonesi byli akurat w trakcie wielkiej światowej trasy, podczas której grali swoje piosenki dla gigantycznych tłumów. Tu zaś wykonywali cudzy repertuar dla garstki słuchaczy. Posłuchamy dużych fragmentów tego występu jakże innego od stadionowych fajerwerków. Większa część spotkania upłynie nam zresztą pod znakiem takiego wspólnego muzykowania znanych artystów.

Johnny Cash wystąpi więc na przykład z Red Hot Chili Peppers, a Nick Cave zaśpiewa z Seasick Stevem. Zapraszam na www.radiowroclawkultura.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.