Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #1

Radio Wrocław Kultura | Utworzono: 2017-01-05 18:40 | Zmodyfikowano: 2017-01-05 17:01

W pierwszym tygodniu 2017 r.  wybraliśmy dla was 3 szczególnie ciekawe utwory, które zapowiadają nadchodzące płyty. Zatem chronologicznie.

SOHN - Conrad

Singiel zapowiadający drugi album Sohna, „Rennen” (premiera: 13 I 2017 r. ). Sohn to pseudonim artystyczny Christophera Taylora, który debiutował dobrze przyjętym przez krytykę i słuchaczy albumem „Tremors” w 2014 r. I podobnie jak wypadku debiutu, Sohn tworząc nowy materiał spędził miesiąc w północnej Karolinie, pisząc samotnie i przez większość czasu nagrywając muzykę w nocy.


LAURA MARLING - Soothing

Laura Marling czyli jedna z najciekawszych artystek młodego pokolenia, ujawniła, że jej najnowsze dzieło ukaże się w piątek 10 marca. Album „Semper Femina” została nagrany w Los Angeles pod koniec 2015 r., zaś za produkcję całości odpowiada Blake Mills (Alabama Shakes, Fiona Apple, John Legend). Materiał na 6-tą płytę w karierze Angielki powstał w większości podczas trasy koncertowej promującej świetny skądinąd album „Short Movie”.

Laura tak opowiadała o nowej muzyce: „Zaczęłam pisać „Semper Femina” tak jakby mężczyzna pisał o kobiecie, a potem pomyślałam, że to nie mężczyzna, tylko ja. Nie potrzebuję udawać kogoś innego, żeby pokazać sposób, w jaki patrzę na kobiety, również na siebie”.


JULIA HOLTER - So Lillies

Utwór jaki znamy już co prawda od kilku lat, w końcu Julia umieściła go na albumie „Tragedy”. Ale wersją 'na żywo' dzieli się po raz pierwszy. Szczęśliwcy mieli już co prawda okazję, chociażby na zeszłorocznym Ars Cameralis, wysłuchać tego dzieła. Mniej szczęśliwi będą mieli okazję zapoznać się z większą całością 31 marca. Wtedy to za sprawą Domino Recording ukaże „In The Same Room”, nowy album Julii Holter, a zarazem pierwszy z nowej serii Domino Recording, „Documents”, w ramach której ukazywać będą się albumy artystów nagrywane na żywo w studiu RAK w Londynie.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.