Mężczyzna podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym aresztowany

| Utworzono: 2017-01-04 11:40
Mężczyzna podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym aresztowany - fot. Andrzej Owczarek/Radio Wrocław
fot. Andrzej Owczarek/Radio Wrocław

Strzelińscy policjanci zostali powiadomieni przez pogotowie ratunkowe o zgonie mężczyzny w jednej z okolicznych miejscowości. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie dwóch obcokrajowców. Jeden z nich usłyszał zarzut uszkodzenia ciała skutkującego śmiercią 30–letniego mieszkańca gminy Strzelin, natomiast drugi po wykonaniu czynności procesowych został zwolniony.

Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą, cała sytuacja wzięła swój początek od kłótni między mężczyznami. Po tym obcokrajowcy mieli powrócić do jednego z domów. Wówczas 30–latek miał zapukać w okno tego budynku i zaczął uciekać. Po chwili jednak przewrócił się, a jeden z mężczyzn kopnął go w okolice brzucha. Poszkodowany tego samego dnia zmarł. Obecnie wyjaśniane są szczegółowo okoliczności całego zajścia.

Zatrzymany przez policjantów 26–letni mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania uszkodzenia ciała skutkujące śmiercią innej osoby. Sąd na podstawie zebranych dowodów podjął decyzję o tymczasowym areszcie go na okres 3 miesięcy. Za czyn, o który jest podejrzany mężczyzna może grozić mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.