Poranny przegląd prasy

Katarzyna Górna-Drzewosz | Utworzono: 2017-01-05 08:30 | Zmodyfikowano: 2017-01-05 08:30
A|A|A

Zbyszek Cybulski - wyjątkowy aktor, wyjątkowo kojarzony z Wrocławiem. "Gazeta Wyborcza Wrocław" przypomina, że tę niedzielę mija 50 rocznica jego śmierci. 8 stycznia stycznia 67 roku, Zbyszek Cybulski miał być w Warszawie na planie Teatru Telewizji. Poprzedni wieczór spędził we wrocławskich Związkach Twórczych. jak wyglądał jego ostatni dzień? - o tym dziś w "Wyborczej Wrocław", która na pierwszej stronie przypomina atak na bar z Kebabem podkreślając akcje, które są wsparciem dla właściciela podpalonego baru. Dwie restauratorki z Wrocławia - Laryssa Kowalczyk i Jianna Stańczyk zorganizowały akcję, którą mocno promowały na portalach społecznościowych. Akcja prosta, ale szczodra - koleżanki po fachu - dla kolegi w tarapatach zbierają na szybę.

"Rzeczpospolita" dziś o tym m.in, że karuzela na stanowisku szefa Giełdy Papierów wartościowych trwa . W środę po zaledwie roku rządów stanowisko straciła Małgorzata Zaleska, najkrócej urzędująca prezes w historii polskiej Giełdy. Kto teraz na karuzeli stanowisk? Czytajcie "Rzeczpospolitą".

W dolnośląskich górach są 34 obiekty, które zapewniają turystom ochronę podczas wędrówek. Status schroniska ma jednak tylko 13 z nich - pisze dziś "Gazeta Wrocławska". Jakie zobowiązanie wobec turystów ma schronisko, na co możemy tam liczyć w czasie górskich wędrówek? - to dziś m.in w magazynie wrocławskiej.

Czy pierwsza dama zablokuje reformę edukacji? Kogo posłucha prezydent? Partii czy żony? Zastanawia się dzisiejszy "Fakt", twierdząc, że Agata Duda, pierwsza dama, nauczycielka zresztą zmianom w edukacji jest przeciwna.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama