Radio Wrocław Kultura DAB+Literatura (16:00 - 20:00)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2017-01-05 15:00 | Zmodyfikowano: 2017-01-05 15:00
A|A|A

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Pierwsze w tym roku wydanie audycji o książkach zaczniemy o g. 16.00 od najróżniejszych literackich, czytelniczych i książkowych podsumowań tego, co działo się w branży wydawniczej przez ostatnie dwanaście miesięcy.

Kilkanaście minut po g. 17.00 porozmawiamy z doktor Ewą Repucho o jej najnowszej książce, pt. "Typografia kompletna. Kultura książki w twórczości Leona Urbańskiego" (Oficyna Wydawnicza Atut). Leon Urbański (1926-1998) był jednym z najwybitniejszych polskich typografów, zaprojektował około 250 książek i 100 znaków graficznych, otrzymał za swoje prace wiele nagród i wyróżnień. Współpracował m.in. z Ossolineum, Międzynarodowym Konkursem Chopinowskim. Mówił w radiowym wywiadzie: "Książka, którą bierze czytelnik do ręki, powinna mu być przyjazna, ułatwić kontakt z autorem, a ja jestem tym głównym łącznikiem.

Chwilę po g. 18.00 nasze studio odwiedzi Mariusz Wszołek z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr oraz z Wydawnictwa Naukowego Libron, którego zapytamy o książkę Otla Aichera, pt.„Świat jako projekt". Otl Aicher to jeden z najsłynniejszych niemieckich projektantów graficznych, a premiera samej książki (13 stycznia), zainicjuje cykl spotkań pt. „Komunikacja Jest", odbywających się we Wrocławskim Domu Literatury.

W ostatniej godzinie audycji Dawid Tymiński - popularny wrocławski bloger (Secondhand Dandy) i doradca modowy opowie m.in. o wartych uwagi książkach dotyczących ubioru, stylu i mody, czyli coś sam raz na karnawał.

Na program zapraszają: Jacek Antczak i Łukasz Śmigiel

Premiera: czwartek 16:00

Powtórka:  piątek 8:00 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama