Wzgórze Partyzantów wraca do miasta

| Utworzono: 2017-01-06 19:05 | Zmodyfikowano: 2017-01-06 19:05
Wzgórze Partyzantów wraca do miasta -

Wzgórze Partyzantów niszczeje od wielu lat. W 1990 roku urząd miasta podpisał 40-letnią umowę wieczystą z firmą Retropol. Ta miała w tym miejscu stworzyć pałac ślubów z restauracją. Z tych planów jednak nic nie wyszło. Sąd podkreślił, że Retropol nie wykonał remontu i przebudowy obiektu, więc nie wywiązał się z umowy, można więc ją zerwać. Nie wiadomo czy inwestor będzie się odwoływać. Miasto planuje co prawda przebudowę tych terenów, ale na razie nie chce mówić o szczegółach, bo wyrok nie jest prawomocny.

Podstawą wniesienia pozwu przeciwko użytkownikowi wieczystemu - Retropol Spółka z o.o. był niewłaściwy, w ocenie Gminy Wrocław,  sposób korzystania z nieruchomości sprzeczny z umową  który doprowadził do stanu zagrażającego bezpieczeństwu ludzi, a obiekty na nim się znajdujące niszczeją i wymagają rewitalizacji.

Przez okres dwu i pół roku od daty wniesienia pozwu odbyło się wiele rozpraw w trakcie których przesłuchano strony, świadków zgłoszonych przez  przez obie strony  oraz do materiału dowodowego dołączono dokumenty zawnioskowane przez Gminę Wrocław uzyskane od Powiatowego i Dolnośląskiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, a dotyczące postępowań toczących się przed tymi organami.  

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.