Piłkarze Śląska Wrocław wracają do treningów

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-01-06 08:17 | Zmodyfikowano: 2017-01-06 08:17

Zawodnicy, już pod wodzą nowego szkoleniowca Jana Urbana, powrócą dziś do treningów. Wiosenną część zmagań ekstraklasy rozpoczną 10 lutego, meczem z Wisłą Płock. W poniedziałek Śląsk rozpocznie 10-dniowe zgrupowanie w Trzebnicy.

Wiemy już nad czym Śląsk musi mocniej popracować:

- Jesteśmy w pewnym sensie zmuszeni, w tym pierwszym okresie, który spędzimy w Polsce, na położenie nacisku na przygotowanie fizyczne. Zmuszają nas do tego warunki, jakie mamy zimą w naszym kraju - tłumaczy Jan Urban.

Kapitan Śląska, Piotr Celeban, zdaje sobie sprawę, że nie będzie taryfy ulgowej i trzeba dać z siebie 100 procent.

- Musimy bardzo mocno przepracować okres przygotowawczy, żeby na wiosnę wygrać 6 meczów na 10, żeby awansować do pierwszej ósemki. Będzie ciężko. Każdy musi zrozumieć w jakim klubie gra, dla kogo, zrobić sobie rachunek sumienia i to ma być tytaniczna praca - mówi Piotr Celeban.

Natomiast 23 stycznia rozpocznie się drugi obóz przygotowawczy – w tureckim Side - który potrwa do 1 lutego.

- W drugiej części naszego sezonu przygotowawczego będziemy mieć na pewno lepsze warunki. Mam tu na myśli zgrupowanie w Turcji. Po przyjeździe jakiś jeden sparing i przygotowanie się do tych 10 spotkań, z których każde będzie niesłychanie ważne - dodaje Jan Urban.

Piotr Celeban przyznaje, że nikt ma zagwarantowanego miejsca w pierwszym składzie.

- Od pierwszego dnia będziemy ciężko pracować. Przychodzi trener i każdy ma nową kartę. Aby ją dobrze zapisać trzeba dać z siebie maksimum na treningu - dodaje kapitan WKS-u.

Daty spotkań sparingowych oraz przeciwnicy pozostają do potwierdzenia. 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.