Finał wystawy 24 Hour Project do zobaczenia we Wrocławiu

fot. organizator | Utworzono: 2017-01-06 10:43 | Zmodyfikowano: 2017-01-06 11:27

Akcja 24 Hour Project zrzesza miłośników fotografii ulicznej i dokumentalnej z całego świata, którzy w ciągu jednej doby w czasie rzeczywistym dzielą się fotografiami na Instagramie dokumentującymi życie mieszkańców swoich miast. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych.

Pomysłodawcami 24 Hour Project jest dwóch fotografów: Renzo Grande i Sam Smotherman z USA. Misja projektu ukazania prawdziwego codziennego życia mieszkańców naszej planety wraz z jego rozpowszechnianiem poprzez światowe wystawy posiada wymiar społeczny. Poprzez wirtualny charakter akcji obrazy łączące sztukę fotografii z reportażem docierają do wielomilionowej widowni ukazując warunki codziennego życia mieszkańców Ziemi.

Przewodnie hasło„Document Humanity To Make A Difference”wyraża cel przedsięwzięcia: dokumentuj ludzkość, to ma znaczenie. Zrzeszając światową społeczność oraz nawiązując współpracę z organizacjami pozarządowymi, akcja dąży do podniesienia świadomości zagadnień związanych z zagrożeniami i problemami ludzkości na świecie.

24 Hour Project w 2016 roku wspierał fundację She Has Hope działającą na rzecz ofiar ocalałych z procederu handlu ludźmi, która poprzez uwalnianie i rehabilitację ofiar, daje im nową nadzieję na normalne życie.

Połowa prezentowanych na polskiej wystawie zdjęć pochodzi z rodzimych miast: Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Gliwic i Rudy Śląskiej, a druga połowa z różnych stron świata.

W styczniu wystawa zagości we Wrocławiu, a w lutym przeniesie się do Warszawy. Wernisaż we Wrocławiu odbędzie się w sobotę 21 stycznia 2017 o godzinie 17:00 w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21. Zdjęcia będzie tu można oglądać do 2 lutego.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.