Kolejna ofiara mrozu na Dolnym Śląsku

Michał Kazulo, Leszek Mordarski | Utworzono: 2017-01-08 08:41 | Zmodyfikowano: 2017-01-08 08:41
A|A|A

fot. Radio Wrocław

W piątek w miejscowości Ożary koło Ząbkowic Śląskich zamarzł 66 letni mężczyzna. Znalazła go jedna z mieszkanek powiatu ząbkowickiego.

-Kobieta znalazła w szopie zwłoki mężczyzny. Lekarz, który przybył na miejsce potwierdził, że mężczyzna nie żyje. Najprawdopodobniej zmarł z wychłodzenia organizmu. Policjanci ustalili, że nie miał stałego miejsca zamieszkania - mówi Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji

MiGW ostrzega. Dziś w nocy temperatury spaść mogą w rejonach podgórskich nawet do -13°C (w szczytowych partiach Sudetów -16°C). Jak mówi dyżurny synoptyk Janusz Zieliński w weekend czeka nas pogoda w kratkę:

-Zacznie się początkowo dużą dawką słońca, ale w ciągu dnia od zachodu zacznie zbliżać się zachmurzenie związane z frontem atmosferycznym. Od zachodu zaczną postępować słabe opady śniegu, te opady śniegu przeciągną się na kolejną noc, czyli z soboty na niedzielę - podkreśla Zieliński.

Z powodu silnego wiatru nieczynna jest kolej linowa na Kopę w Karpaczu i górna część kolei linowej na Szrenicę. W Szklarskiej Porębie otwarte są nartostrady Puchatek i Śnieżynka, w Karpaczu kolej Liczykrupa i wyciąg Euro. W Karkonoszach obowiązuje znaczny, 3 stopień zagrożenia lawinowego.

Na nartostradach - jak zapewniają ratownicy -  jest bezpiecznie. Świetne warunki śniegowe są w Jakuszycach, gdzie przygotowanych jest 50 kilometrów tras.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama