Uczestnik mistrzostw świata sprawdził szczypiornistów Zagłębia

| Utworzono: 2017-01-08 07:32 | Zmodyfikowano: 2017-01-08 07:32

Reprezentanci Chile lepiej zaczęli i do ósmej minuty to oni byli na prowadzeniu. Później skutecznie grający gospodarze wyszli na prowadzenie. W 20. minucie było 11:8, a pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem miedziowych.

W drugiej połowie emocji nie brakowało, choć w 37. minucie Zagłębie wyszło na wyraźniejsze prowadzenie (19:14). Niespełna kwadrans reprezentacja Chile potrzebowała, aby doprowadzić do remisu (22:22). Uczestnicy mistrzostw świata poszli za ciosem i na dwie minuty przed zakończeniem spotkania wygrywali 27:25.

Miedziowi szybko doprowadzili do remisu. Na niespełna 20 sekund przed końcową syreną rzut karny wykorzystał Jan Czuwara. Chile za sprawą Erwina Feuchtmana wyszło na prowadzenie i kiedy wydawało się, że wygra mecz rzutem z połowy boiska Tomasz Pietruszko dał miedziowym remis – Dostałem piłkę na połowie i za wiele się nie zastanawiałem. Rzuciłem, wpadło i mamy remis – mówił po meczu.

MKS Zagłębie Lubin – Reprezentacja Chile 28:28 (13:12)

Zagłębie: Małecki – Czuwara 7, Stankiewicz 4, Przysiek 1, Kużdeba 1, Mrozowicz 2, Pawlaczyk 1, Wolski 3, Bartczak 4, Pietruszko 3, Bondzior 2, Gudz.

Chile: Garcia, Oliva – Cellabos 2, Erwin Feuchtman 4, Feuchyman 2, Baeza, Reyes 7, Caniu 4, Frelijj 1, Emil Feuchtman 1, E. Salinas, Moll 1, R. Salinas 4, Lopez 1, Donoso 1.