Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (9.01-15.01)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-01-09 07:30 | Zmodyfikowano: 2017-01-09 07:30
A|A|A

W sobotę 14 stycznia do wspólnej rywalizacji zaprasza Sobótka. Tego dnia rozegrany zostanie 2. Górski Zimowy Maraton Ślężański. Trasa prowadzi szlakami turystycznymi dookoła góry, przez partie podszczytowe i szczyt Ślęży. Ci, którzy nie zdecydują się na pokonanie ponad 42-kilometrowej trasy, mogą przebiec połowę dystansu i będą sklasyfikowani w wynikach półmaratonu. Start dla wszystkich uczestników o godz. 9.00 przy Domu Turysty pod Wieżycą w Sobótce. Zapisy na portalu datasport oraz w biurze zawodów w dniu imprezy.

Tego samego dnia, czyli 14 stycznia rozegrany zostanie IV etap Grand Prix Zagłębia Miedziowego w biegach przełajowych. Tym razem uczestnicy rywalizować będą w Iwinach. Do pokonania 6 kilometrów. Start o godz. 11.00 sprzed miejscowego gimnazjum. Zapisy internetowe do piątku poprzedzającego bieg lub osobiście w dniu zawodów do godz. 10.40.

Nocne turystyczne zawody na orientację pod hasłem Ciemność Widzę rozegrane zostaną w sobotę we Wrocławiu. Uczestnicy zmagań w Parku Grabiszyńskim będą mieć do wyboru trasy piesze i rowerowe o różnych poziomach trudności. Impreza rozpoczyna tegoroczną rywalizację o Puchar Dolnego Śląska w Marszach na Orientację. Początek zawodów w sobotę 14.01 o godz. 17.30 przy pętli tramwajowej Oporów. Więcej informacji na facebookowym profilu Orientop Wrocław.

W niedzielę 15 stycznia drugi etap cyklu ZiMNaR 2017, czyli Jelczańsko-Oławskiego Zimowego Maratonu na Raty. Zawody potrwają do końca lutego. Druga impreza odbędzie się w Oławie. Uczestnicy będą mieć do pokonania 7 kilometrów na tamtejszej ścieżce biegowej „Zaodrzańska Agrafka” przy ul. Bażantowej. Biuro zawodów czynne będzie do 10.30, start nastąpi o godz. 11.00. Zapisy elektroniczne przez formularz na stronach organizatora, zgłoszenia będą przyjmowane także w dniu imprezy.

15 stycznia do wspólnego biegania i sportowego chodzenia zaprasza Legnica. Tego dnia odbędzie się III Legnicki Bieg z Serduszkiem. Impreza odbywać się będzie na ulicach w centrum miasta, a dochód z niej trafi na konto WOŚP. Start i meta przed legnickim OSiR-em. Bieg główny na dystansie 4 kilometrów rozpocznie się o godz. 16.30. Od 15.00 rozgrywane będą biegi na krótszych dystansach oraz marsz nordic walking. Wpisowym będzie dowolny datek do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapisy w dniu imprezy, czyli 15 stycznia.

Do ogólnopolskiej akcji przyłączają się także Duszniki Zdrój, gdzie 15 stycznia odbędzie się bieg pod hasłem Policz się z Cukrzycą i Ucz Się Pierwszej Pomocy. Rywalizacja sportowa na 5 kilometrów połączona będzie ze zbiórką pieniędzy na rzecz Fundacji WOŚP. W programie także nauka pierwszej pomocy oraz badania ciśnienia i poziomu cukru. Początek o godz. 14.00 przy ul. Zdrojowej. Dla uczestników przygotowano 200 numerów startowych. Zapisy internetowe do 12 stycznia; można się zgłaszać także osobiście w sztabie WOŚP i siedzibie MOKIS w Dusznikach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama