Debata polityczna Radia Wrocław (POSŁUCHAJ)

| Utworzono: 2017-01-09 10:20 | Zmodyfikowano: 2017-01-09 10:20
A|A|A

Fot: Andrzej Owczarek

Zła wiadomość dla wrocławian - nie ma pieniędzy na budowę ważnych dróg w mieście. Ministerstwo Rozwoju nie umieściło na liście dofinansowanych projektów kilku tras w tym Obwodnicy Leśnicy czy przebudowy ul. Kosmonautów. Wrocław starał się o ponad 200 milionów złotych, a nie dostanie nic.

Zdaniem Marka Łapińskiego z Platformy Obywatelskiej, wniosek Wrocławia musiał nie spełniać kryteriów:

- Przypomnę w Wałbrzychu rządzi prezydent z Platformy Obywatelskiej, Roman Szełemej, co może dowodzić, że decyzja Ministerstwa Rozwoju nie była decyzją polityczną, a merytoryczną. Wniosek Wrocławia albo nie spełniał kryteriów, albo był źle przygotowany. Innych kryteriów do jego odrzucenia nie widzę.

Przypomnijmy, że Ministerstwo rozwoju przyznało dotację w kwocie prawie 297 mln złotych na budowę oczekiwanej od ponad dekady zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. Wniosek władz miasta był jednym z najwyżej ocenianych. Znalazł się na 9. pozycji listy projektów z pełnym dofinansowaniem. To będzie wynosić 85%. Pieniądze miasto otrzyma z Ministerstwa Rozwoju.

Z tą opinią, że wniosek był źle przygotowany, zgodził się także Piotr Babiarz z Prawa i Sprawiedliwości:

- Coś złego dzieje się we Wrocławiu. Wcześniej słyszeliśmy o Moście Wschodnim, urzędnicy złożyli wniosek nie na tę kategorię, której dotyczyła droga. To są podstawowe błędy, które teraz się mszczą - tłumaczy Piotr Babiarz.

Magistrat już zapowiedział, że będzie się odwoływał od decyzji ministerstwa.

Posłuchaj całej debaty politycznej:

Cz. 1

Cz. 2


 

 

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama