Radio Wrocław Kultura DAB+ Muzyka

Marta Malinowska, Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-01-09 15:00
A|A|A

Poniedziałek, 16:00-20:00 (powtórka audycji w wersji audio we wtorek od 8:00), Marta Malinowska, Maciek Przestalski

Zaczniemy od bitów charakteryzujących się głębokimi basami, ciężkimi perkusjami i analogowym brzmieniem. Chwilę po 16:00 odwiedzi nas Dj Creon, od 2004 roku związany z Wałbrzyskim składem Trzeci Wymiar. Tym razem, towarzyszyć będzie mu John Sable, z którym jako Opus Magnum, kilka tygodni temu wydał album "Zero".

Następnie przejdziemy do historii muzycznych, mocno związanych z fotografią. Po 17:00 odwiedzi nas Lech Basel "poeta obrazu i skrupulatny kronikarz jazzowego życia Wrocławia". Rozmawialiśmy już kiedyś, przy okazji jednego z wernisaży, ale tym razem skupimy się na muzyce.

Sprawdzimy też co nowego u Bleeding Moses. Wrocławski zespół, od 2011 roku sprawnie łączył muzykę syntezatorową z szeroko pojętym rockiem i trip hopem. Czu wciąż mają z tym coś wspólnego gołębie i jak brzmi ich twórczość dziś, przekonacie się po 18:00.

A na koniec, raz jeszcze, na chwilę wrócimy do muzycznych wydarzeń roku 2016, ale spróbujemy też przewidzieć, jak może brzmieć nowy rok, opierając się między innymi na zestawieniu BBC Sound of 2017. Po 19:00 w studiu pojawi się Kurt Zachary Lewski, wrocławskiego portalu www.soulbowl.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama