Podejrzani o serię włamań do samochodów i piwnic zatrzymani

z materiałów policji | Utworzono: 2017-01-09 17:00
A|A|A

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Polkowic w wieku 19 i 21 lat podejrzanych o szereg włamań do piwnic, do których doszło na osiedlu Krupińskiego w Polkowicach oraz do samochodów zaparkowanych na parkingach niestrzeżonych na terenie miasta. Zatrzymano również 27- letniego pasera.

Do zdarzeń doszło w 2016 roku. Jak ustalili policjanci, z piwnic sprawcy zabierali rzeczy mogące stanowić jakąkolwiek wartość materialną, m. in. koła samochodowe oraz różnego rodzaju elektronarzędzia. Natomiast z samochodów „znikały" przede wszystkim radioodtwarzacze oraz akumulatory. Funkcjonariusze ustalili, że skradziony towar sprzedawany był następnie innym osobom.

Policjanci w trakcie wykonywanych czynności dotarli również do pasera, u którego oprócz przedmiotów pochodzących z włamań, w stodole ujawnili i zabezpieczyli samochód, który ponad 2 tygodnie temu został skradziony z terenu Niemiec.

Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty. Teraz za czyny, o które są podejrzani odpowiedzą przed sądem. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast paserstwo do lat 5.

Funkcjonariusze nadal pracują nad tą sprawą, wyjaśniając wszelkie okoliczności wszystkich zdarzeń.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama