Zaatakował i okradł kobietę w jej własnym mieszkaniu

z materiałów policji | Utworzono: 2017-01-10 22:00 | Zmodyfikowano: 2017-01-10 22:00

W ubiegłym tygodniu oławska Policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie miasta. Wysłani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że sprawca dostał się do środka wybijając wcześniej szybę w oknie tarasowym. Włamywacz splądrował prawie wszystkie pomieszczenia. Jego łupem padła złota biżuteria. Podejrzany wychodząc z domu natknął się na właścicielkę. Mężczyzna w panice przewrócił kobietę na ziemię, zabrał jej telefon komórkowy i siłą ściągnął jej obrączkę z palca i uciekł.

Poszkodowana, zachowując „zimną krew" zapamiętała wiele istotnych szczegółów, które pomogły policjantom jeszcze w tym samym dniu namierzyć i zatrzymać sprawcę rozboju oraz włamania. Podejrzany został zatrzymany w miejscu zamieszkania we Wrocławiu, już kilka godzin po popełnieniu przestępstwa, a następnie przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Oławie celem dokonania dalszych czynności procesowych.

Ponadto policjanci udowodnili podejrzanemu, że na przestrzeni listopada i grudnia ubiegłego roku dokonał on kilku włamań do domków jednorodzinnych na terenie powiatu oławskiego, skąd skradł biżuterię i pieniądze.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za rozbój do lat 12.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.