DRJ: 2. Spotkania Piernikarskie w Pałacu Kamieniec (ZOBACZ)

Bartosz Szarafin | Utworzono: 2017-01-15 19:01 | Zmodyfikowano: 2017-01-15 19:01
A|A|A

fot. Anna Skupień

Za nami druga edycja corocznych Spotkań Piernikarskich. Celem imprezy jest przede wszystkim promocja i pokazanie bogactwa oraz kunsztu dolnośląskich piernikarzy.

Tradycja piernikarstwa w naszym regionie, ma korzenie sięgające ponad 500 lat wstecz. Tę niezwykłą historię uczestnicy wydarzenia mogli poznać podczas prelekcji. Nie zabrakło też zajęć praktycznych, jak choćby warsztaty piernikarskie, gdzie dowiedzieliśmy się, jak zrobić idealne pierniki, oraz jak je przyozdobić.

II Spotkania Piernikarskie to także jarmark, na którym można było kupić piernikowe cuda wypieczone przez kilkunastu piernikarzy z całego Dolnego Śląska, a także gości z Czech.

W tym roku poza Pałacem Kamieniec i Tomaszem Karamonem z Bardzkich Pierników w organizację imprezy włączyła się Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko. Więcej informacji: Zobacz stronę wydarzenia!

fotografie: Łukasz Giza, Rafał Lipski, stylizacja: Anna Tyślerowicz.
Spotkania piernikarskie realizowane są w ramach mikroprojektu Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Projekt je spolufinancován z prostředků EFRR a státního rozpočtu prostřednictvím Euroregionu Glacensis

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama