Robert Pich wraca do piłkarskiego Śląska (ZDJĘCIA)

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-01-12 07:30 | Zmodyfikowano: 2017-01-12 07:30
A|A|A

Robert Pich wzmocni piłkarski Śląsk Wrocław. 28-letni pomocnik trafi do Śląska z FC Kaiserslautern.

Pich, który w przeszłości był piłkarzem m. in. Żiliny po raz pierwszy trafił do Wrocławia wiosną 2014 roku. W pierwszej rundzie rozegrał 13 meczów, ale nie zdobył gola. Dużo lepszy był dla niego sezon 2014/15, kiedy to w 37 meczach strzelił aż 10 bramek.

We Wrocławiu czuję się jak w domu przyznał Pich:

-Nie czuje się jak nowy, ale zawsze jest coś nowego, są nowi piłkarze i i trzeba się rozegrać z nową drużyną. Jestem szczęśliwi, że udało dogadać i ustalić warunki korzystne dla obu stron.

Początek kolejnego sezonu znów był bardzo udany. Słowak w 7 meczach strzelił 3 gole i został sprzedany do FC Kaiserslautern. W niemieckim zespole nie wywalczył miejsca w składzie i wiosną 2016 został wypożyczony do Śląska. Rozegrał 16 meczów, ale nie zdobył bramki.Pich wierzy, że wiosenna część rozgrywek będzie dla Śląska udana:

-Można powiedzieć, że oglądałem dużo meczów. Wiem, że problemem są bramki ich zdobywanie. Jak się nie strzela bramek to nie da się wygrać. Trzeba teraz popracować, jest nowy trener i wierzę, że do pierwszego meczu będziemy gotowi.

Po wypożyczeniu wrócił do Niemiec. Znów jednak nie potrafił przebić się do pierwszej jedenastki i rozwiązał kontrakt z niemieckim klubem.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama