Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (16.01-22.01)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-01-16 12:30 | Zmodyfikowano: 2017-01-16 12:30
A|A|A

Środek tygodnia to szansa na sprawdzenie się na 5- lub 10-kilometrowym dystansie we Wrocławiu. W środę 18 stycznia rozegrana zostanie pierwsza Karłowicka Pętelka. Trasa prowadzi alejkami na nadodrzańskich wałach. Start i meta zlokalizowane są w okolicach mostu Trzebnickiego przy ulicy Zawalnej. W biegu mogą wziąć udział osoby, które mają ukończone 14 lat. Nie ma opłaty startowej. Początek rywalizacji o godz. 19.00.

Miłośnicy biegania po górach spotkają się w sobotę 21 stycznia w schronisku Pasterka koło Kłodzka To właśnie spod tego obiektu o godz. 9.00 wystartuje 3. Zimowy Półmaraton Gór Stołowych. Meta usytuowana jest przy schronisku PTTK na Szczelińcu. 21-kilometrowa trasa jest wymagająca technicznie i prowadzi szlakami turystycznymi Gór Stołowych. W ramach półmaratonu rozegrane zostaną także Mistrzostwa Polski Alpinistów w Biegu Górskim. Lista uczestników jest już kompletna.

W sobotę 21 stycznia we Wrocławiu i Jeleniej Górze odbędą się kolejne rekreacyjne biegi Parkrun. Jak zwykle będą to biegi na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu. We Wrocławiu start i meta są zlokalizowane na wałach koło Jazu Opatowickiego i Wyspy Opatowickiej, tuż przy ulicy Braci Gierymskich. W Jeleniej Górze uczestnicy ruszą z Parku Norweskiego obok dawnego budynku Muzeum Przyrodniczego. Start obu imprez o godz. 9.00. Udział w biegach jest bezpłatny. Zapisy na www.parkrun.pl

W niedzielę 22 stycznia kolejny etap cyklu ZiMNaR 2017, czyli Jelczańsko-Oławskiego Zimowego Maratonu na Raty. Trzecia impreza odbędzie się w Miłoszycach. Uczestnicy będą mieć do pokonania 7 kilometrów na tamtejszej ścieżce biegowej przy ul. Dziuplińskiej. W zawodach mogą wziąć udział także miłośnicy nordic walking. Biuro czynne będzie do 10.30, start nastąpi o godz. 11.00. Zapisy elektroniczne przez formularz na stronach organizatora, zgłoszenia będą przyjmowane także w dniu imprezy.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama