W EIT+ wiceprezesem ekspert od przekształceń

| Utworzono: 2017-01-15 13:45 | Zmodyfikowano: 2017-01-15 13:45
A|A|A

Fot: EIT+

Mateusz Wilczyński jest adwokatem, przez ostatnie lata był menadżerem w jednej z największych kancelarii prawnych we Wrocławiu. Doradzał spółkom, ale także  zajmował się restrukturyzacją podmiotów gospodarczych.

W ostatnich miesiącach coraz głośniej mówi się o problemach finansowych EIT+, z kolei prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz nie ukrywał w rozmowie z Radiem Wrocław, że jest gotowy przekazać spółkę pod władze centralne. Jednak Wilczyński nie potwierdza, że ma pomóc przekształcić EIT+, aby mogło podlegać pod Narodowy Instytut Technologiczny, którego stworzenie zapowiada rząd:- Zostałem  powołany w celu przyjrzenia się sytuacji spółki, oraz w celu wypracowania potencjalnych możliwości rozwoju spółki i jej docelowej formy prawnej - tłumaczy Wilczyński

Prezes Katarzyna Dorywała odpowiada za badania naukowe - Ja operacyjnie jestem odpowiedzialny za pozostałe obszary działania spółki. Zostałem powołany tutaj również w celu przyjrzenia się sytuacji finansowej (...)- tłumaczy nowy wiceprezes

Tymczasem rząd planuje w tym roku stworzyć Narodowy Instytut Technologiczny. Prezesem EIT+ cały czas pozostaje Katarzyna Dorywała, chociaż komisja konkursowa rekomendowała już na to stanowisko prof. Antoniego Morawskiego - specjalistę w zakresie technologii chemicznej, wykładowcę Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, ale również członka rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Najprawdopodobniej obejmie funkcję prezesa od lutego.

Jarosław Gowin, minister nauki, na pytanie Radia Wrocław czy widziałby EIT+ jako krajowy podmiot odpowiedział: „Każde rozwiązanie, które uratuje i pozwoli wykorzystać potencjał EIT+ jest godne rozważenia.”

A przypomnijmy - EIT+ jest w sporym kryzysie - brakuje pieniędzy na utrzymanie laboratoriów, nie ma też wystarczającej liczby zleceń. W centrum pracuje 80 naukowców. Miejsca jest dla 500. Jest jednak szansa, że do spółki trafią kanadyjscy naukowcy.

Więcej na temat kanadyjskich naukowców:

Zobacz także:

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama