POGODA: W nocy nawet do -6 stopni

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-01-16 22:00
A|A|A

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby: rozległy wyż rozciągający się od Azorów przez Europę zachodnią i środkową po północno-zachodnią Rosję, niże z ośrodkami nad Spitsbergenem i Półwyspem Apenińskim.

Nad Polską stopniowo od zachodu będzie rozbudowywać się klin wyżowy. Napływać będzie coraz chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Przewiduje się wzrost ciśnienia.

Prognoza pogody:

W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -6°C do -3°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna od -8°C do -5°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

W dzień zachmurzenie duże. Miejscami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C do -2°C. Wiatr przeważnie słaby, północno-wschodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -13°C do -10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Warunki biometeorologiczne: obojętne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama