RWK: DAB + Teatr i Wieczór z Kulturą (16.00-20.00)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2017-01-17 14:10 | Zmodyfikowano: 2017-01-17 08:30
A|A|A

Po 16:00 spotkanie z Eweliną Marciniak, która ze studentami wrocławskiej PWST przygotowuje ich dyplomowy spektakl pt. 'Szantaż' (tekst Marcina Cecki). To rzecz - najkrócej mówiąc i jeszcze przed premierą - o dorastaniu. Tylko do czego? Zapytamy reżyserkę (pamiętamy jej 'Śmierć i dziewczynę' w tamtym Teatrze Polskim), ale także studentów: Magdalenę Gorzelańczyk i Krzysztofa Satałę. 'Szantażowi' towarzyszy odważny plakat autorstwa Natalii Kabanow. Wstęp na spektakle (21, 25-27 stycznia w Teatrze PWST przy Braniborskiej) wolny, po rezerwacji internetowej.

O 17:00 - co słychać u Cezarego Studniaka - aktora, reżysera, muzyka, artysty z legitymacją, dyrektora Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Nie obiecujemy, że wyciągniemy od niego jakiekolwiek tajemnice najbliższego PPA (24 marca-2 kwietnia) - to uczynimy 31 stycznia, ale już dziś spróbujemy użyć łagodnej perswazji i przedpremierowo się czegoś dowiedzieć. Przede wszystkim przypominając, że trwa przyjmowanie zgłoszeń do Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Kto chce wystąpić na scenie Teatru Muzycznego Capitol w II etapie i ew. w koncercie laureatów?

O 18:00 ekipa realizatorów 'Porwania'. To spektakl, który 27 stycznia będzie można zobaczyć w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Dochód zostanie przeznaczony na rzecz trojga podopiecznych Fundacji Jesteśmy Blisko. A przedstawienie (debiut reżyserski komandosa Grzegorza Mikołajczyka) jest oparte na prawdziwych wydarzeniach, opowiada o problemie tytułowych porwań. W rolach przestępców autentyczni policjanci. Teatr dokumentalny czy coś więcej?

Od 19:00 rozmowa z Tatianą Drzycimską, która wystąpi w roli rzeczniczki Wrocławskiego Teatru Współczesnego (m.in. teatr poszukuje tancerzy do planowanej premiery 'Skrzywienia kręgosłupa'), ale też obserwatorki nie tylko wrocławskiego życia teatralnego, tłumaczki (z rosyjskiego) tekstów również dramatycznych.

A po 20 koniecznie proszę pozostać na Wieczór z Kulturą. W naszym studiu kolejni goście na żywo.

Na początek Andrzej Kosendiak:
- jako szef Narodowego Forum Muzyki (będziemy podsumowywać pierwsze 16 miesięcy działalności NFM-u i pytać o przyszłość),
- jako dyrygent (świeżo wydany album z muzyką Marcina Mielczewskiego, najpopularniejszego kompozytora polskiego baroku),
- oraz jako autor pomysłu, by Polska kupiła Stradivariusa (nie ma w polskim posiadaniu ani jednego instrumentu spod ręki legendarnego lutnika).

W drugiej części audycji - ok. 20:30 - Dominika Kawalerowicz i Krzysztof Maj, czyli szefowie ESK 2016. Opowiedzą o tym, jak Biuro Europejskiej Stolicy Kultury będzie działać po 2016 roku, w ramach nowych założeń planu Wrocławia na kulturę 2017-2020+.

Do usłyszenia w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama