Setki pistoletów i amunicji zatrzymanej przez Centralne Biuro Śledcze (ZDJĘCIA)

z informacji prasowych | Utworzono: 2017-01-18 18:23 | Zmodyfikowano: 2017-01-18 18:23
A|A|A

zdjęcia: CBŚP

552 sztuki broni i ponad 44 tys. sztuk amunicji zabezpieczyli policjanci CBŚP w całym kraju w 2016 roku. To o 210 sztuk broni więcej niż w 2015 roku. Były pistolety maszynowe typu: Skorpion, Rak, Kałasznikow, CZ, jak i broń krótka: Walther, TT, CZ 70, Colt, Zoraki, Norinco. Podczas akcji policjanci CBŚP zatrzymali zarówno handlarzy nielegalną bronią, rusznikarzy, którzy ją przerabiali i osoby nie mające pozwoleń na jej użytkowanie.

Jedną z większych akcji przeprowadzonych przez CBŚP była likwidacja miejsca wytwarzania i przerabiania broni na Dolnym Śląsku w październiku 2016 r. Funkcjonariusze zabezpieczyli 36 jednostek broni palnej, długiej i krótkiej, w tym 9 sztuk broni maszynowej typu Skorpion, Kałasznikow, Rak oraz karabin PK. Ponadto policjanci zabezpieczyli ponad 3,5 tys. sztuk amunicji do broni krótkiej i długiej, a także wiele istotnych elementów broni palnej i amunicji. Podczas przeszukania u rusznikarzy funkcjonariusze CBŚP znaleźli również kilkadziesiąt wytwarzanych samodziałowo tłumików huku. Część z przerobionej broni wyposażona była w takie tłumiki.

W jednym z przeszukanych miejsc funkcjonariusze odkryli nielegalnie importowaną do Polski broń niesprawną technicznie, która była przygotowywana do przerobienia na broń palną.

Za nielegalne posiadanie broni grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Za jej wytwarzanie i handel - do 10 lat.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama