Variacje w Radiu Wrocław Kultura: Strugała i Lisiecki (SŁUCHAJ OD 20:00)

GCH | Utworzono: 2017-01-18 16:00 | Zmodyfikowano: 2017-01-18 16:16
A|A|A

- Jaś Lisiecki to Polak mieszkający z rodzicami w Kanadzie, ma 14 lat, jest bardzo zdolnym, bardzo inteligentnym chłopcem, normalnym. O, biega tu po korytarzu, zachowuje się jak szczeniak, a po chwili siada do fortepianu i jest dojrzałym artystą - tak mówił przed koncertem w sali Filharmonii Wrocławskiej maestro Tadeusz Strugała o młodziutkim wtedy pianiście. Dziś (7 lat później) Jan Lisiecki jest uznanym wirtuzoem, artystą wytwórni Deutsche Grammophon.

Ma już w biografii wydawniczej cztery albumy (Chopin, Mozart, Schumann). Na płycie z utworami Schumanna towarzyszy mu Antonio Pappano, aktualnie jeden z najbardziej rozchwytywanych dyrygentów na świecie (trzy płyty z udziałem Pappano są nominowane do tegorocznych nagród Grammy). Zapraszam zatem na spotkanie z muzyką wykonywaną przez Jana Lisieckiego, a także Tadeusza Strugałę, którego anegdoty okraszą muzyczną podróż do epoki romantyzmu.

Do usłyszenia w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclaw.pl.Variacje w Radiu Wrocław Kultura: Strugała i Lisiecki, środa 20:00-21:00, Grzegorz Chojnowski

Powtórka audycji w Radiu Wrocław w niedzielę o 22:05.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama