POGODA: W nocy -7 stopni i śnieg z deszczem

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-01-19 22:00
A|A|A

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:
Polska będzie w zasięgu rozległego wyżu znad Europy Wschodniej, tylko na krańcach północnych zaznaczy się wpływ zatoki niżu znad Morza Barentsa. Centralna część kraju znajdzie w zasięgu ciepłego frontu atmosferycznego. Przed frontem, z północnego wschodu, napływać będzie chłodne powietrze polarno-kontynentalne, za frontem z północnego-zachodu cieplejsze polarno-morskie. Ciśnienie będzie wolno spadać.

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie duże. Miejscami wystąpią słabe opady śniegu lub marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -7°C do -4°C, wystąpi w pierwszej połowie nocy. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

W dzień zachmurzenie duże. Słabe opady śniegu lub marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby, zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Miejscami mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -14°C do -11°C, wystąpi w pierwszej połowie nocy. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

W dzień zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna od -3°C do -1°C. Wiatr słaby, zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) temperatura od -6°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama