Kolejny remis w towarzyskim spotkaniu Śląska

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-01-20 19:35 | Zmodyfikowano: 2017-01-20 19:35

Tym razem piłkarze obu drużyn mieli nieco lepsze warunki do gry niż podczas środowego sparingu w Trzebnicy, gdzie w zimowej scenerii Śląsk zremisował z Wartą Poznań 3:3. Mimo to, w pierwszej połowie oba zespoły nie stworzyły zbyt wielu klarownych sytuacji. W końcówce inicjatywę przejęli głogowianie. Wrocławian od utraty gola najpierw uratował Lubos Kamenar, a potem słupek. Tuz przed zmianą stron piłkarze Chrobrego objęli jednak prowadzenie, gdy po rzucie rożnym do siatki trafił Michał Michalec.

Dokonane w przerwie zmiany przełożyły się na grę Śląska. Podopieczni Jana Urbana przejęli inicjatywę i szybko odrobili straty. Już trzy minuty po wznowieniu gry asystę Łukasza Madeja zamienił na gola Piotr Celeban. Potem wrocławianie mieli kolejne okazje. Dopiero w 83 minucie do bramki Chrobrego trafił Ryota Morioka, który zakończył akcję Mariusza Pawelca i Sito Riery. Głogowianie walczyli jednak do końca i w ostatniej akcji wynik spotkania wyrównał...były gracz wrocławskiego klubu Konrad Kaczmarek.

W drużynie Śląska w drugiej połowie zagrał Paweł Kohut z trzecioligowych rezerw. W ekipie z Głogowa testowani byli dwaj zawodnicy: bramkarz i obrońca.

Kolejne mecze towarzyskie wrocławianie rozegrają już na obozie przygotowawczym w Turcji. Do Side zespół Jana Urbana wyleci w poniedziałek.

Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów 2:2 (0:1)
Bramki: Piotr Celeban 48, Ryota Morioka 83 - Michał Michalec 43, Konrad Kaczmarek 90

Śląsk (I połowa): Kamenar - Repski, Wiech, Dvali, Zieliński - Grajciar, Łyszczarz, Roman, Engels - Idzik, Mervo.
(II połowa): Pawełek - Dankowski, Celeban, Dvali (75 Kohut), Pawelec - Kokoszka, Morioka, Pich, Madej, Riera - Biliński

Chrobry: zawodnik testowany (46 Sławomir Janicki) - zawodnik testowany, Seweryn Michalski, Michał Michalec, Ariel Wawszczyk (46 Karol Hodowany) - Karol Danielak (46 Bartosz Machaj), Marcel Gąsior, Maciej Kona (46 Sebastian Bonecki), Mateusz Machaj (46 Paweł Wojciechowski), Serhij Napołow (70 Konrad Kaczmarek) - Łukasz Szczepaniak.