Muzyka Wysp: Wiley, Bonobo, SOHN,The xx...

Magda Staniszewska | Utworzono: 2017-01-22 08:30

W styczniu brytyjska scena została wręcz zbombardowana głośnymi premierami. Po miesiącach trzymania fanów w napięciu i niepewności swoim najnowszym wydawnictwem podzielił się Wiley, jeden z niezaprzeczalnych pionierów grime'u. W ramach materiału zaproponował kilka mocnych pozycji, które razem ze świetnymi singlami tworzą naprawdę solidny basowy obrazek.

Naszym kolejnym przystankiem będzie Bonobo i wybrane fragmenty albumu Migration. Migotliwa, przestrzenna elektronika raczej nie wychodzi poza strefę komfortu Brytyjczyka, jednak kilka pozycji zdecydowanie zasługuje na uwagę.

Mniej zachwytów czeka nas w związku z kolejnymi studyjnymi propozycjami od SOHN i The xx - wyróżnimy kilka nienajgorszych punktów i zweryfikujemy, czy zaistniały eksperyment (bądź jego brak) wyszedł artystom na dobre. Dodatkowo twórczość brytyjskiego tria omówimy w kontekście solowej pracy Jamiego xx. Dodatkowym smaczkiem będą... kolejne nowości. W najskromniejszym z bloków zaskakująca nowość od Slowdive i przypomnienie ich dotychczasowych dokonań, indie rockowy powiew od Temples, surowy post-punk Sleaford Mods, g-rynkowy vibe Rejjie Snowa i delikatne pianino zestawione z wokalem Samphy.

O 19 w studiu odwiedzi nas Kamil Matyja, na wrocławskiej scenie znany jako Baby Meelo. Reprezentant regime jest jednym z największych fanów sceny UK, co konsekwentnie zaznacza zarówno w swoich setach, jak i autorskich kompozycjach. Przygotujcie się na solidną dawkę basu.

Radio Wrocław Kultura: Muzyka Wysp, niedziela 16-20, Magda Staniszewska

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.