CCC Polkowice przegrywa w Bydgoszczy z Artego

| Utworzono: 2017-01-23 07:00
A|A|A

Artego było mocno zdeterminowane. Już początek pokazał, że podopieczne trenera Tomasza Herkta są dobrze przygotowane do batalii z polkowiczankami. Gospodynie w pierwszej kwarcie zaczęły z wysokiego c. Dobrze broniły, były aktywne pod tablicami i miały wysoką skuteczność rzutów. W efekcie prowadziły kilkoma punktami. Końcówka kwarty otwierającej mecz należała jednak do CCC, które nie tylko odrobiły straty, ale 30 sekund przed końcem, po celnym rzucie Isabelle Harrison objęły prowadzenie.

W drugiej kwarcie mecz był bardzo wyrównany, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Gospodynie nie były już tak skuteczne, ale miały w swoich szeregach Bernice Mosby. Skrzydłowa ze Stanów Zjednoczonych regularnie punktowała i to jej Artego zawdzięcza prowadzenie po 20 minutach – 37:34.

Po zmianie stron mecz był cały czas bardzo wyrównany z nieznaczną, wynoszącą kilka punktów, przewagą gospodyń. Do wysokiego poziomu Mosby dostroiła się Denesha Stallworth i to ten duet był motorem napędzającym akcje Artego. W CCC za powiększanie punktowego dorobku drużyny wzięła się przede wszystkim Jamierra Faulkner, a dzielnie pomagały jej Magdalena Leciejewska i Marija Rezan. Po 30 minutach podopieczne trenera Herkta miały sześć punktów przewagi i o losach całego meczu miała rozstrzygnąć ostatnia kwarta.

W tej, nieco ponad dwie minuty przed ostatnią syreną polkowiczanki przegrywały trzema punktami i miały dwie kolejne okazje by jeszcze bardziej zbliżyć się do rywalek. Niestety ta sztuka się nie udała, a Katarzyna Suknarowska trafiła zza linii 6,75 m i przewaga gospodyń urosła do sześciu punktów. Trener Maros Kovacik wziął czas. Niewiele to pomogło, bo końcówka należała do Artego, które ostatecznie wygrało 72:64 i tym samym zrewanżowało się za porażkę w Polkowicach.

Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice 72:64

(17:19, 20:15, 17:14, 18:16)

Artego: Mosby 20, Stallworth 16, Suknarowska 9, Reid 8, Koc 8, Międzik 7, Niedźwiedzka 2, Ronney 2, Szybała 0.

CCC: Faulkner 15, Rezan 12, Leciejewska 10, Harrison 9, R. Musina 7, V. Musina 4, Stankiewicz 4, Idziorek 3, Ortiz 0, Gala 0.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama