Radio Wrocław Kultura DAB + Teatr (SŁUCHAJ OD 16:00)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2017-01-24 15:01 | Zmodyfikowano: 2017-01-24 13:37
A|A|A

Tuż po godzinie 16 odwiedzi nas Przemysław Wojcieszek, dramaturg, scenarzysta, reżyser, artysta walczący i społecznie wrażliwy jak chyba żaden z polskich twórców filmowych i teatralnych. Zjawi się u nas, by opowiedzieć o „Strajku" - spektaklu, nad którym teraz pracuje. To opowieść o sytuacji pracowników wałbrzyskiej Toyoty - autor Adrian Hyrsz napisał ją na podstawie własnych doświadczeń.

Godzinę później (o 17:00) spotkamy się z prof. Januszem Jaroszewskim, malarzem, wykładowcą wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. I autorem wydanej niedawno powieści, zatytułowanej „&". Choć opatrzona klauzulą mówiącą o tym, że wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest przypadkowe, to z łatwością odnajdziemy tam współczesny Wrocław, z jego życiem akademickim i kulturalnym, ale też z wszechobecnymi (i groźnymi) krasnalami.

Od 18:00 spotkanie z Martą Streker, reżyserką, którą poznaliśmy przy okazji legendarnych już i nieodżałowanych 'DZIADÓW' Teatru Polskiego we Wrocławiu. Marta Streker była asystentką Michała Zadary oraz II reżyserem przy realizacji wszystkich części i całości. Jest dyplomowanym inżynierem architektury krajobrazu, reżyserię w PWST Wrocław ukończyła w ubiegłym roku. Jesienią 2016 w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu zadebiutowała sztuką 'Tragedia Coriolanusa' Shakespeare'a. Była (jest, będzie?) również asystentką Krystiana Lupy przy słynnym 'Procesie'.

O 19:00 w studiu Radia Wrocław Kultura Michał Występek, dramatopisarz, związany z Wrocławskim Teatrem Radioaktywnym i Teatrem dla Początkujących. Pretekstem do naszej rozmowy są przedstawienia Teatru dla Początkujących we wrocławskim CeTA (Centrum Technologii Audiowizualnych): 28 i 29 stycznia o godzinie 20:00 zostaną zaprezentowane 'Półwariaty' właśnie Michała Występka w reżyserii Rafała Kwietniewskiego. Spektakl nieco tajemniczy, bo inspirowany twórczością i życiem jednego z najwybitniejszych polskich dramaturgów. Teatr nie zdradza kim ów jest, my się domyślamy...

Po 20:00 zostańcie na Wieczór z Kulturą, w którym rozmowa z Magdą Kumorek, aktorką, wokalistką, kompozytorką. Posłuchamy również jej piosenek.

Do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, do usłyszenia w odbiornikach z systemem DAB+. Nie zapominajmy też o aplikacjach mobilnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama